Nie wszyscy piłkarze Górnika Zabrze polecieli na zgrupowanie do Turcji

Kogo brakuje w kadrze Górnika Zabrze na drugi zimowy obóz?


Górnicy udali się w podróż do Turcji w poniedziałek o godz. 5 nad ranem. Trener Ryszard Wieczorek powołał na obóz w Antalyi i Side 27 piłkarzy. Do autokaru, który wyjechał do Berlina, skąd górnicy polecą do Turcji, wsiadło 24 zawodników. Na zgrupowaniu reprezentacji przebywają bowiem Paweł Olkowski, Mateusz Zachara i Łukasz Madej.

W kadrze nie ma niespodzianek. Na zgrupowanie nie udali się jednak wszyscy piłkarze Górnika. Kogo zabrakło? Do Turcji nie polecieli Mateusz Kuchta i Michał Płonka, którzy mają zostać wypożyczeni. Obaj i tak nie mieli na razie szans na regularne występy. Inaczej jest w przypadku Adama Dancha, Mariusza Magiery, Seweryna Gancarczyka i Konrada Nowaka. To zawodnicy, którzy mogliby liczyć nawet na miejsce w podstawowym składzie Górnika. Wszystkich zatrzymały jednak w kraju kontuzje.

Zabrzanie mają zameldować się w hotelu Kremlin Palace przed północą. W Turcji będą trenowali do 7 lutego. Na miejscu mają rozegrać siedem sparingów. Już na środę zaplanowano mecz z NK Hrvatski Dragovoljac.Gdzie wiosną objawi się nowy, nieznany szerszej publice, rewelacyjny piłkarz: