Prejuce Nakoulma w Besiktasie? Realne szanse na transfer gwiazdy Górnika Zabrze!

Informację o zainteresowaniu Besiktasu Stambuł Prejucem Nakoulmą przyjęto z przymrużeniem oka. Tymczasem okazuje się, że gracz Górnika Zabrze rzeczywiście może zagrać w słynnym tureckim klubie. Klucz do tego transferu leży w... Moskwie.
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Górniku Zabrze na Facebooku >>

Portal ŚLĄSK.SPORT.PL już w niedzielę informował o tym, że Nakoulma jest łączony przez tureckie media z Besiktasem. Wydawało się to o tyle dziwne, że klub ze Stambułu celuje w transfery zdecydowanie bardziej znanych piłkarzy. Głośno było niedawno np. o możliwym ściągnięciu słynnego Brazylijczyka Ronaldinho. Zupełnie niewiarygodnie brzmiała natomiast informacja, że Górnik miał zażądać za swoją gwiazdę 1,5 mln euro. Wygasający wkrótce kontrakt Burkińczyka sprawia, że klub z Zabrza z pewnością zgodziłby się na o wiele mniejszą kwotę odstępnego.

Tymczasem - jak się dowiadujemy - informacje o możliwym odejściu Nakoulmy do Besiktasu mają realne podstawy. W Zabrzu wiedzą o zainteresowaniu Turków gwiazdą Górnika. Kluczem do transferu jest osoba trenera Besiktasu Slavena Bilicia. Chorwat zna Nakoulmę od dawna, bo interesował się nim jeszcze w czasach, gdy prowadził Lokomotiv Moskwa.

Co ciekawe, Nakoulma przebywa obecnie w Turcji, gdzie z Górnikiem szykuje się do rundy wiosennej. Sprawa jego ewentualnego odejścia musi rozstrzygnąć się w najbliższych dniach, bo z końcem miesiąca zamyka się okno transferowe. Opcja przenosin do Besiktasu jest dla piłkarza jedną z najciekawszych, choć - jak wynika z nieoficjalnych informacji - nie jedyną.

Śledź autora na Twitterze - @maciekblaut >>