Górnik Zabrze wciąż przygląda się testowanym graczom

O angaż w Górniku Zabrze walczy trzech zawodników.
Śledź autora na Twitterze - @maciekblaut >>

W tureckim Side z Górnikiem trenują słowacki obrońca Peter Stepanovsky (Spartak Trnava) oraz dwaj Hiszpanie: Kike Tortosa (obrońca z CD Guadalajara) i Manuel Bleda (napastnik z Catarroja CF). Wszyscy wystąpili w środowym sparingu z wiceliderem mołdawskiej ekstraklasy FK Tyraspol (1:1).

- W pierwszej połowie przegrywaliśmy po indywidualnym błędzie, ale w drugiej części meczu zespół na ten stan rzeczy zareagował bardzo pozytywnie, podjął rękawicę, przyspieszył grę, efektem czego była zdobyta bramka i kolejne sytuacje do strzelenia gola. Kilku zawodników zaprezentowało się bardzo pozytywnie, zarówno ze strony piłkarskiej, jak i motorycznej. Graczom testowanym będziemy się w dalszym ciągu przyglądali - zapowiedział po spotkaniu Marcin Prasoł, drugi trener Górnika.

Możliwe więc, że sprawdzani piłkarze dostaną szansę także w dzisiejszym sparingu z ukraińskim Illicziwcem Mariupol. Wydaje się nawet, że pozyskanie jednego z obrońców jest całkiem realne. Górnik ma problem z obsadą prawej strony defensywy, bo kontuzjowany jest Paweł Olkowski. Na dodatek, po sezonie odchodzi on do FC Koeln.

Czy Górnik Zabrze zostanie mistrzem Polski? Podyskutuj na Facebooku >>