Gwiazda polskiego pływania trzyma kciuki za Górnika Zabrze

Z jakiej okazji w Zabrzu pojawił się czołowy polski pływak Paweł Korzeniowski?
Pływacki mistrz świata był honorowym gościem uroczystości otwarcia nowego basenu w Zabrzu, który powstał kosztem prawie 30 mln zł.

- To moja pierwsza wizyta w Zabrzu i bardzo dobrze czułem się na tym nowym basenie. Słyszałem, że ma być także zbudowany basen 50-metrowy. Z pewnością w Zabrzu wychowane zostaną prawdziwe gwiazdy pływania, czego temu miastu życzę - mówił.

Korzeniowski, choć przyznał, że nie jest wielkim fanem futbolu, wykazał się wiedzą o Górniku Zabrze. Z czym kojarzy mu się klub?

Śledź autora na Twitterze - @maciekblaut >>

- Ostatnio głównie z Adamem Nawałką. Trener kadry zrobił w Zabrzu bardzo dobrą robotę i o Górniku było głośno przede wszystkim z jego powodu. Moja wiedza o zabrzańskim klubie nie jest duża, ale wiadomo mi, że Górnik to klub z ogromnymi tradycjami i bogatą historią. Szczerze mówiąc, to bardziej się interesuję Premier League niż ligą polską. Nie mam za dużej wiedzy o tym, co dzieje się w polskiej ekstraklasie, więc nie będę niczego prognozował. Wiem natomiast, że Górnik wychował w ostatnim czasie wielu ciekawych piłkarzy i wytransferował ich za granicę. Górnik to uznana firma i na pewno sobie poradzi. Trzymam kciuki za zabrzan - powiedział Korzeniowski.

Czy Górnik Zabrze zostanie mistrzem Polski? Podyskutuj na Facebooku >>