Sport.pl

Koszmar Górnika Zabrze. Kandydat na mistrza kraju upokorzony w Lubinie

Fani Górnika Zabrze nawet w najczarniejszych snach nie mogli się spodziewać, że ich drużyna zostanie w pierwszej wiosennej kolejce zostanie tak łatwo rozbita przez Zagłębie Lubin.
Wygraj Ligę i rywalizuj z innymi prezesami wirtualnych klubów »

Oczekiwania przez inauguracją rundy były w Zabrzu olbrzymie. Najwięksi optymiści mówili nawet o mistrzowskich szansach Górnika. Już pierwszy wiosenny mecz kazał mocno zweryfikować te nadzieje.

Od początku meczu w Lubinie to gospodarze dominowali na boisku. Ich przewaga szybko zamieniła się na gole. Jako pierwszy bramkę strzelił Dawid Abwo, który ośmieszył stoperów Górnika. Po chwili fatalny błąd popełnił bramkarz Norbert Witkowski, który przepuścił piłkę po niezbyt mocnym uderzeniu Adriana Błąda. Górnicy byli tak oszołomieni, że... dali sobie strzelić trzeciego gola. Kolejny koszmarny błąd stoperów wykorzystał Abwo.

Trzy szybko strzelone przez Zagłębie bramki sprawiły, że już po niespełna półgodzinie gry było jasne, kto w tym meczu zgarnie punkty. W kolejnych minutach spotkanie się wyrównało, ale wynikało to przede wszystkim z tego, że Zagłębie nie kwapiło do śmielszych ataków. Zabrzanie nie byli nawet bliscy tego, aby strzelić honorowego gola. Jedną szansę miał Boris Pandża, ale jego strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego był katastrofalny.

Czy wpadkę Górnika można jakoś usprawiedliwić? Z pewnością wpływ na postawę zespołu miały kontuzje. Urazy wykluczyły z gry kluczowych zawodników zabrzańskiej drużyny m.in. Pawła Olkowskiego, Mariusza Przybylskiego i Mateusza Zachary. W ich miejsce swoją szansę otrzymali m.in. pozyskani zimą Robert Jeż i Rafał Kurzawa, ale ich debiuty wypadły bardzo blado. Inna rzecz to postawa Witkowskiego, który stracił miejsce w składzie po tym, jak jesienią zawalił Górnikowi Wielkie Derby Śląska. Teraz znów pojawił się w jedenastce, ale jego wystawienie okazało się nieporozumieniem.

Więcej o:
Komentarze (23)
Koszmar Górnika Zabrze. Kandydat na mistrza kraju upokorzony w Lubinie
Zaloguj się
 • kisch

  Oceniono 21 razy 9

  kiszka a raczyj krupniok heh

 • adriansnake122

  Oceniono 2 razy 2

  Trójka do zera i w ZABRZU zmiana trenera!

 • lentner

  Oceniono 1 raz 1

  A co trampek, to muszę kupić nowe, bo przecież już tyle par zjechałem:)

 • lentner

  Oceniono 1 raz 1

  :) honorowy stroszek....:)

 • lentner

  Oceniono 3 razy 1

  I jeszcze do paparazzi! Swego czasu zaproponowałeś, żeby się ciebie nie czepiać a ty tak samo będziesz podchodził do mojej osoby. Zgodziłem się na to, ale ty nie mogłeś wytrzymać ( sprawdź sobie historię twoich postów).
  Moje posty uważacie za łamanie prawa internetowego, wasze pełne wulgaryzmów,wyzwisk oczywiście mieści w niebieskich kanonach forum....No tak,tego forum TAK!

 • lentner

  Oceniono 1 raz 1

  No oczywiście stroszek zapraszasz na ustawkę!:) Na tym polega twój kibicowski świat. Idąc waszym tokiem myślenia- grozicie mi!!! No cóż stroszek, muszę sobie kupić.... trampki!:)

 • lentner

  Oceniono 2 razy 0

  No domin,rzeczywiście tylko ja....:)

 • domin1920

  Oceniono 1 raz -1

  ja dostałem dowód osobisty, niedawno , ty musiałeś tez dostać w ostatnim czasie hehe L - G :))

 • domin1920

  Oceniono 1 raz -1

  Lentner qrwa zaś ty i zaś jątrzysz ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX