Co na szybko można poprawić w Górniku Zabrze? [ANALIZA]

Górnik Zabrze musi się szybko pozbierać po laniu w Lubinie. Od wyniku jego kolejnego spotkania może przecież zależeć bardzo wiele.
Najbliższym przeciwnikiem zabrzan będzie przecież lider tabeli Legia Warszawa. Jeśli górnicy mieliby zaprezentować się w nim tak jak w niedzielnym meczu z Zagłębiem Lubin (0:3), to są bez szans na punkty. Trenerowi Ryszardowi Wieczorkowi szyki krzyżują liczne kontuzje. To jednak nie oznacza, że nie ma pola manewru. Maciej Blaut (na zdjęciu) typuje, co może zmienić w zespole.

Po pierwsze, bramkarza. Norbert Witkowski dostał szansę jesienią i zawiódł. Dostał szansę wiosną i też zawiódł. Zmiana w bramce jest niezbędna. Wieczorek może sięgnąć po solidnego Pavelsa Steinborsa lub - co bardziej ryzykowne - Grzegorza Kasprzika.

Po drugie, stoperów. Poziom zaprezentowany przez Błażeja Augustyna i Antoniego Łukasiewicza wołał o pomstę do nieba. Tego pierwszego z gry w najbliższym czasie i tak najpewniej wyłączyła kontuzja. Boris Pandża, który pojawił się w jego miejsce, spisywał się lepiej. W rezerwie jest jeszcze Oleksandr Szeweluchin, który aż takich gaf też nie powinien popełniać.

Po trzecie, środkowego pomocnika. W Lubinie przekonaliśmy się, ile dla Górnika znaczył Krzysztof Mączyński. Zastąpić próbował go Robert Jeż, ale Słowak prezentuje się lepiej, gdy jest ustawiony bardziej ofensywnie. Może swoją szansę powinien otrzymać Szymon Drewniak?

Po czwarte, ofensywnego pomocnika. Wieczorek bardzo zaryzykował, wystawiając przeciwko Zagłębiu Rafała Kurzawę. Jego debiut w ekstraklasie nie wypadł zbyt dobrze. Kurzawa to zdolny piłkarz i dobrze, że w Zabrzu na niego stawiają. Na razie chyba jednak lepiej, aby na tej pozycji był zmiennikiem Jeża.

Startuje nowy sezon Wygraj Ligę. 20 000 złotych w puli nagród >>

Po piąte, napastnika (o ile to możliwe). Niespodziewana kontuzja Mateusza Zachary sprawiła, że w ataku Górnika zagrał nominalny pomocnik Wojciech Łuczak. Na tej pozycji próbował go jeszcze Adam Nawałka, ale ten eksperyment nie był zbyt udany. Nie sposób krytykować Wieczorka za ten wybór, bo po prostu nie ma pola manewru. Może przeciwko Legii powinien zagrać jednak Przemysław Oziębała. Do tej pory strzelił dla Górnika tylko dwa gole, ale oba... zespołowi ze stolicy. Górnikowi z pewnością przydałoby się pilne wzmocnienie w ataku.

A po szóste, w Zabrzu powinni jeszcze mocniej trzymać kciuki za jak najszybsze dojście do pełni zdrowia Zachary, Pawła Olkowskiego, Mariusza Przybylskiego i Rafała Kosznika, bo dla Górnika okazują się bezcenni.Czy Górnik Zabrze zdobędzie w tym sezonie mistrzostwo Polski?