Zbigniew Waśkiewicz będzie nowym prezesem Górnika Zabrze

Dotychczasowy prezes Górnika Zabrze Artur Jankowski złożył rezygnację ze swojego stanowiska. Zastąpi go Zbigniew Waśkiewicz.


O zmianie w Górniku jako pierwszy poinformował "Sport".

- Prezes Jankowski ustabilizował sytuację w klubie i dobrze wykorzystał swój czas. Te ostatnia dwa lata to był przecież niebanalny okres. Praca w sporcie to jednak bardzo wypalająca misja. Czasem warto coś zmienić. Pojawiła się kandydatura prof. Waśkiewicza, który jest znany ze swej pracy w świecie sportu. Liczymy, że wzmocni klub - mówi w wywiadzie dla ŚLĄSK.SPORT.PL Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, które jest właścicielem klubu.

Zmianę we władzach Górnika Zabrze ma zatwierdzić czwartkowe posiedzenie rady nadzorczej klubu. Waśkiewicz, prezes Polskiego Związku Biathlonu i były rektor katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego, kilka tygodni temu został jednym z członków rady nadzorczej. Już wtedy zostało to potraktowane jako wstęp do objęcia prezesury w Górniku.

W rozmowie ze ŚLĄSK.SPORT.PL Waśkiewicz mówił wówczas m.in.:

- Sportowo drużyna prezentuje się bardzo dobrze. Uważam jednak, że z taką pomocą, jaką Górnik otrzymuje w tej chwili od miasta, jego sytuacja organizacyjna powinna wyglądać lepiej. Trzeba klub pchnąć do przodu. W każdym przedsiębiorstwie można tak zrestrukturyzować wydatki, aby zmniejszyć tempo zadłużania się lub nawet całkowicie taki proces powstrzymać. Można to zrobić w trybie natychmiastowym. Nie da się po prostu żyć w nieskończoność na kredyt. Inwestor? Na pewno pomógłby w szybkim tempie uregulować wiele zobowiązań. Tylko czy to jest najlepsze rozwiązanie? Górnik ma ogromną markę, a dotychczasowe doświadczenia w polskiej piłce z inwestorami są różne. Musiałby to być mocny partner z doświadczeniem w podobnych inwestycjach, nastawiony na długą współpracę. A o takich niełatwo - twierdził Waśkiewicz, który obecnie jest dziekanem Wydziału Zarządzania Sportem i Turystyką AWF w Katowicach.

Jankowski prezesem Górnika był od listopada 2011 roku.

Górnik będzie miał nowego sponsora!Co sądzisz o zmianie prezesa w Górniku Zabrze? >>

W jaki dzień najbardziej lubisz oglądać w telewizji mecze polskiej ekstraklasy?