Robert Warzycha trenerem Górnika Zabrze? "Wszystko może się zdarzyć"

Robert Warzycha, były reprezentant Polski, a ostatnio trener pracujący w amerykańskiej MLS, ma zastąpić Ryszarda Wieczorka na trenerskiej ławce Górnika Zabrze. - Wszystko może się zdarzyć, ale dotąd nikt z Górnika się do mnie nie odzywał - uśmiecha się Warzycha.
Ruszyła nowa edycja Wygraj Ligę z pulą nagród 20 000 złotych »

Zbigniew Waśkiewicz, prezes Górnika, ogłosi nazwisko nowego szkoleniowca podczas środowej konferencji prasowej. Coraz więcej wskazuje jednak na to, że wybór padł właśnie na Warzychę.

51-letni szkoleniowiec pracował ostatnio w amerykańskim klubie Columbus Crew. To były reprezentant Polski (47 meczów) i gracz Górnika, z którym sięgnął w 1988 roku po mistrzostwo Polski.

Warzycha w przeszłości mówił, że chętnie podjąłby się pracy trenerskiej w Zabrzu, i wygląda na to, że teraz będzie miał taką szansę.

- Słyszałem, że w Zabrzu szukają trenera. Myślałem, że zostanie nim Janek Urban... Czy ja nim będę? Wszystko może się zdarzyć, ale dotąd nikt z Górnika się do mnie nie odzywał. Ten klub to wielka firma, więc na pewno do niej ciągnie. Teraz ma może trochę gorszy okres niż w czasach, gdy ja w nim grałem, ale chyba czas, aby wrócił na należne mu miejsce. Po polsku mówię jeszcze dobrze, więc nie byłoby problemów z komunikacją - uśmiecha się Warzycha w rozmowie ze ŚLASK.SPORT.PL.

Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Górniku Zabrze na Facebooku >>