Sport.pl

Jan Tomaszewski o reformie ekstraklasy: Jak słyszę oszołomów, to krew mnie zalewa

PRZEGLĄD PRASY. W drugiej części rozgrywek niech każdy zespół zagra nie siedem, ale czternaście kolejek, czyli mecz i rewanż - proponuje w ?Sporcie? Jan Tomaszewski.
Jesteś kibicem ze Śląska? Dołącz do nas na Fejsie! >>

Piłkarska ekstraklasa w efekcie reformy została teraz podzielona na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. Jak zmiany w rozgrywkach ocenia Jan Tomaszewski, dawna gwiazda reprezentacji, a teraz poseł Prawa i Sprawiedliwości?

- Jestem przeciwnikiem dzielenia punktów, ona jest sprzeczna z fair play - mówi Tomaszewski w rozmowie ze "Sportem". Jego zdaniem niesprawiedliwe jest to, że do końca sezonu połowa drużyn zagra u siebie jeszcze cztery mecze, a druga już tylko trzy.

Propozycja Tomaszewskiego jest taka: podzielić ligę na dwie grupy, ale z zachowaniem dorobku punktowego. - Zamiast tego w drugiej części rozgrywek niech każdy zespół zagra nie siedem, ale czternaście kolejek, czyli mecz i rewanż - proponuje Tomaszewski.

44 mecze w sezonie to za wiele? - Jak słyszę oszołomów, którzy mówią, że nie stać nas na to, to krew mnie po prostu zalewa. Przecież Messi i Ronaldo też nie grają wszystkich spotkań. Wystarczyłoby tylko dać szansę polskiej młodzież - mówi były bramkarz.Kto będzie w tabeli wyżej na koniec sezonu?
Więcej o:
Komentarze (26)
Jan Tomaszewski o reformie ekstraklasy: Jak słyszę oszołomów, to krew mnie zalewa
Zaloguj się
 • bnch

  Oceniono 85 razy 53

  Martwię się o zdrowie pana Janka. Skoro zalewa go krew, gdy słyszy oszołomów, to biorąc pod uwagę, że najczęściej człowiek słyszy samego siebie, to ma pan Janek zasadniczy problem, bo on jest wręcz wzorcem ludzi przynależnych do tej kategorii. A Ekstraklasa to jest właśnie taki pan Janek lig europejskich - szkoda się tym zajmować.

 • korponaracja

  Oceniono 43 razy 33

  "Jak słyszę oszołomów, to krew mnie zalewa"
  święte słowa pani Janku :)

 • zostawciemniewspokoju

  Oceniono 26 razy 8

  Się obudził Jasio. On jest sprzeczny z ilorazem. Tym ilorazem.

 • alex.wawa

  Oceniono 36 razy 8

  Podział pkt daje szansę innym na granie o trofea lub szansę na obronę przed spadkiem, a by te 7 kolejek było jeszcze emocjonujące, inaczej, po 3-4 kolejkach byłoby już pozamiatane i wiało by nudą do końca rozgrywek.

  Przy 7 meczach i graniu 4 u siebie miało sprawić, aby drużyny które pod koniec sezonu zasadniczego znajdują się na miejscach 5-8 czy 13-16 walczyły do końca o znalezienie się w grupie 1-4 czy 9-12, aby grac właśnie te 4 mecze czyli zwiększyć swoje wpływy do budżetu poprzez sprzedaż biletów. Czy to się udało ?? Wisła dziwnie lawirowała aby znaleźć się na 4 miejscu i grać np. taki mecz z Legią u siebie, ale im się nie udało. Zawisza odpuściła bo gra w PP i ma szansę na awans do finału. Wygraną jest Pogoń która przeskoczyła Wisłę, i Śląsk który przeskoczył Piasta.

 • boul81

  Oceniono 24 razy 6

  nie rozumiem tych wszystkich eksperymentów. Jak już mamy podział na sezon zasadniczy i rundę mistrzowską, to dlaczego nie zrobić tego na najprostszych i najlepszych zasadach-tzn playoffy? Osiem najlepszych drużyn gra między sobą playoffy na zasadzie mecz i rewanż. Wygrywa ten, kto będzie zwycięzcą ostatniego meczu-proste. Tak jest w wielu sportach i ten system działa od lat. Po co więc eksperymentować i wyważać otwarte drzwi? Albo niech będzie normalna liga bez żadnych kombinacji z grupami albo playoffy.

 • absolutebeginners

  Oceniono 7 razy 3

  lansowanie tego Idioty wysoce świadczy o zamiarach i "inteligencji" dziennikarzy ... dotyczy to również; Kepmy/ Hoffmana/ Niesiołowskiego/ Brudzińskiego/ Maciarewicza .....itp. jak słyszę hasło, że rodziny, które straciły bliskich w wypadku ..zostały objęte pomocą psychologów .... bo powinny przede wszystkim zostać objęte ochroną od mediów ........

 • mer-llink

  Oceniono 35 razy 3

  Jego Czerwonolica Jasność Poseł Najjasniejszej Tomaszewski Jan zawsze był znaorócz "wypić" lubi "pomysleć". Koledzy nawet nazywali go "wolno-mysliciel".
  Ale że AŻ TAK wolno, to nas zaskoczył.
  Przed rokiem, kiedy każdy normalny człowiek widział, że proponowana "reforma" rozgrywek jest głupawa, Pan Tomaszewski Jan słodził PZPNowi, że owszem, czemu nie, zobaczmy, zdynamizuje ligę i inne jeszcze brednie wypowiadając.
  Po roku zorientował się.... ROk jak na myslenie o jednej sprawie to niezły wynik. Szczęście, że Pan Poseł Czerwonolicy Tomszewski Jan na raz myśli tylko o jednej sprawie, więc późno, bo późno, ale do jakichś konkluzji dochodzi.
  Chroń go, Boże, aby nie miał na głowie dwóch, albo nie daj Boże 3 spraw równoczesnie.
  Bo wtedy do jakiegoś namysłu bedzie diochodził za lat 4 i odpowiednio 9....

  P.S. A to, że reforma ligi była od poczatku bez sensu widziało tysiące ludzi...

 • herp_derp

  Oceniono 6 razy 2

  To jak Janek wytrzymuje, kiedy przemawia? ;)

 • saymon1908

  Oceniono 11 razy 1

  Panie Janie wszyscy dobrze wiemy w jakim celu prezesik Boniuś zrobił tą złodziejską refomę, on jest jak jasnowidz, przewidział, że jego upośledzone dziecko specjalnej troski KS Wstydzew spółka w upadłości, będzie miał kłopoty z utrzymaniem w ekstraklasie, to wymyślił ten chory układ z podziałem punktów, a jak się w ten sposób nie uda uratować ligi dla wstydzewiaczków to zacznie kombinować z licencjami, zabierze licencję Ruchowi i Górnikowi i uratuje tym podmiejskim patałachom dup,ska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX