Prejuce Nakoulma w Górniku Zabrze dobry tylko jesienią

PRZEGLĄD PRASY. "Sport" analizuje grę Prejuce'a Nakoulmy w Górniku Zabrze. Wniosek? W rundzie wiosennej piłkarz wiele traci ze swojej klasy.


Gdyby w rundzie zasadniczej obecnego sezonu Prejuce Nakoulma strzelił dziesięć bramek, dostałby specjalną premię, przewidzianą w kontrakcie z Górnikiem Zabrze. Piłkarz w dziewięciu wiosennych kolejkach nie zdobył jednak ani jednego gola, nie zanotował też zresztą ani jednej asysty. Bywało, że brylował w poszczególnych spotkaniach, ale w sumie raził jednak nieskutecznością. Reprezentant Burkina Faso w poprzednich latach też zresztą nie potrafił pokonać bariery 10 goli. W sezonie 2011/12 zdobył 9 goli, rok później 5.

Odejście Nakoulmy z Górnika jest raczej przesądzone. Nie można wykluczyć, że piłkarz już podpisał kontrakt z jakimś klubem.

- Nakoulma to piłkarz na pewno nieprzeciętny, ale potwierdziło się to, co zawsze o nim mówiłem. Jest nieobliczalny i nieregularny. Dlatego na Zachodzie będzie miał problem - ocenia w "Sporcie" ekspert Canal+ Grzegorz Mielcarski.

Czy Górnik Zabrze poradzi sobie bez Nakoulmy? Podyskutuj na Facebooku >>

Kto będzie w tabeli wyżej na koniec sezonu?