Górnik Zabrze może osiągnąć najlepszy wynik od 20 lat

Do końca sezonu ekstraklasy pozostały dwie kolejki. Górnik Zabrze ma jeszcze o co grać.
W następnym sezonie Górnik Zabrze będzie bronił się przed spadkiem? Podyskutuj na Facebooku >>

Na finiszu ekstraklasy Górnik zajmuje 4. miejsce w tabeli. Przed zabrzanami jeszcze mecz wyjazdowy w środę z Zawiszą Bydgoszcz oraz niedzielny pojedynek na Roosevelta z Lechią Gdańsk. - Chcemy wygrać dwa ostatnie mecze, to nasz cel podstawowy. Po prostu trzeba te mecze rozegrać i zdobyć 6 punktów. Nie oglądamy się na innych, nie kalkulujemy, zwyczajnie wychodzimy na murawę, by grać o zwycięstwo. Zawisza wygrał z nami już trzy mecze, ale w końcu musi się to odmienić. Jestem przekonany o tym, że nastąpi to w środę. Gramy teraz fajną piłkę, staramy się zdobywać jak najwięcej bramek, co było zresztą widać w Krakowie. Byłoby super, gdybyśmy sezon zakończyli dwoma zwycięstwami. Stać nas na to! - mówi pomocnik Łukasz Madej.

Górnik wciąż ma szanse, aby zakończyć sezon na podium. Aby tak się stało, musi jednak nie tylko wygrać pozostałe mecze, ale także liczyć na utratę punktów przez Ruch Chorzów. Po raz ostatni zabrzanie zakończyli sezon na 3. miejscu w 1994 r. Od tego czasu najlepsze wyniki to 5. miejsce wywalczone w 1995 r. i 2013 r.

Przypomnijmy jednak, że nawet jeśli Górnik zakończy rozgrywki na podium, to nie zagra w europejskich pucharach, bo klub nie dostał na nie licencji.

Śledź autora na Twitterze - @maciekblaut >>

Odejście którego z tych piłkarzy będzie dla Górnika Zabrze większą stratą?