Górnik Zabrze lepszy od GKS-u Katowice w Śląskim Klasyku

Górnik Zabrze i GKS Katowice próbują grać w zupełnie nowym ustawieniu z trójką obrońców. Na razie nie wychodzi im to najlepiej.
Jesteś kibicem ze Śląska? Dołącz do nas na Fejsie! >>

Górnik i GieKSa zmierzyły się na Roosevelta w meczu sparingowym. Dla gospodarzy był to decydujący test przed pierwszym pojedynkiem ligowym, w którym zmierzą się z Cracovią.

Formą zabrzan trudno się było jednak zachwycać. W pierwszej połowie praktycznie nie stwarzali zagrożenia pod bramką GieKSy. W miarę poprawnie wyglądała za to gra zbudowanego niemal od nowa bloku defensywnego Górnika. Zabrzanie grają teraz trójką stoperów, których wspierają dwaj skrzydłowi. Efekt był taki, że bezpośrednio dostępu do bramki Górnika broni nawet pięciu zawodników. Tak skomasowanej obronie i tak przytrafił się błąd. GKS objął prowadzenie po uderzeniu pozyskanego niedawno Piotra Ceglarza, który wykorzystał zamieszanie po rzucie rożnym. Co ciekawe, katowiczanie zagrali w takim samym ustawieniu co Górnik. Im też zmiana taktyki nie przychodzi jednak łatwo. Tyle że GKS ma do startu ligi jeszcze trzy tygodnie, więc może w spokoju szlifować nowe ustawienie.

O zwycięstwie Górnika w Śląskim Klasyku zadecydował udany początek drugiej połowy. Najpierw do wyrównania doprowadził strzałem głową Oleksandr Szeweluchin. Po chwili pięknym lobem popisał się Rafał Kosznik. Strzelone bramki sprawiły, że Górnik nieco się rozkręcił, ale wielkiego błysku w jego grze nie było. Dobrą okazję miał jeszcze Maciej Mańka, ale z bliska trafił tylko w poprzeczkę.

Górnik Zabrze - GKS Katowice 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Ceglarz (37.), 1:1 Szeweluchin (48.), 2:1 Kosznik (58.)

Górnik: Steinbors - Augustyn, Szeweluchin, Gancarczyk (77. Sadzawicki) - Gergel (71. Mańka), Danch (86. Małkowski), Sobolewski (80. Gwaze), Jeż (46. Cerimagić), Kurzawa (46. Madej), Kosznik (90. Nowak) - Zachara (57. Plizga).

GKS: Bucek (46. Dobroliński) - Sylwestrzak (46. Cholerzyński), Kamiński (81. Bętkowski), Pielorz - Januszkiewicz (46. Czerwiński), Duda, Nawrot (60. Szołtys), Bodziony (73. Wieczorek), Ceglarz (73. Wołkowicz), Pietrzak (73. Sobotka) - Goncerz (60. Kujawa).

Sędziował: Andrzej Chudy (Zabrze).

Śledź autora na Twitterze - @maciekblaut >>