"Kierownik" Lukas Podolski. Mistrz świata na treningu juniorów Górnika Zabrze

Lukas Podolski kolejny raz odwiedził Górnika Zabrze. Tym razem gościł na zajęciach juniorów.


Reprezentant Niemiec, który odpoczywa w rodzinnych stronach, obejrzał w poniedziałek na Roosevelta pojedynek Górnika z Cracovią. - Mecz był piękny. Górnik ma 3 punkty i to jest najważniejsze. Wyglądało na to, że w końcówce zabrakło mu trochę siły. Ale kto o tym będzie pamiętał za 2-3 tygodnie? - mówił.

Podolski, który jest ambasadorem Akademii Piłkarskiej Górnika, postanowił się także spotkać z juniorami zabrzańskiego klubu. - Przed treningiem dowiedziałem się, że odwiedzi nas Lukas Podolski. Nie mówiłem nic chłopakom. Kiedy się pojawił na Walce Makoszowy, gdzie obecnie trenujemy, żartowaliśmy więc, że to nasz nowy kierownik - śmieje się Tomasz Gorczyk, trener zespołu U-19 Górnika Zabrze

Podolski obejrzał trening zawodników, którzy szykują się do występów w Centralnej Lidze Juniorów. - Lukas wypytywał o chłopaków, o ligę, w której gramy. Obiecał, że będzie śledził na bieżąco nasze wyniki. Najważniejszy był trening, więc czasu na rozmowę nie było zbyt wiele, ale na pewno dla moich podopiecznych spotkanie z "Poldim" to ogromny bodziec do dalszej pracy - dodaje Gorczyk.

Sam Podolski pochwalił się spotkaniem z juniorami na Twitterze.