Ryszard Tarasiewicz o taktyce Górnika Zabrze: "To mogłaby być masakra"

Górnik Zabrze gra w tym sezonie trójką obrońców. Fanem tego systemu gry nie jest Ryszard Tarasiewicz, trener Korony Kielce.


W pierwszym meczu piątej kolejki ekstraklasy Korona podejmie w piątek Górnika. Zabrzanie radzą sobie w tym sezonie bardzo dobrze i dotąd nie przegrali meczu. Spora w tym zasługa nowej taktyki. Ryszardowi Tarasiewiczowi się ona jednak nie podoba. - Dla mnie to bardzo trudny system gry. Trzeba mieć do niego bardzo inteligentnych obrońców. Uważam, że na polską ligę to wystarcza. Dowodów nie ma, ale gdyby się skonfrontować z dobrym zespołem to - na mój gust - mogłaby być mała masakra - twierdzi.

Górnicy są dość pewni swego przed meczem z Koroną. - Na pewno dużo się mówi o tym, że Korona Górnikowi nie leży, że nie wygraliśmy jeszcze meczu w Kielcach. Tę złą passę trzeba jednak zmienić, i to nastąpi w piątek. Ja w to bardzo wierzę. Ale Korona nie będzie łatwym rywalem, do tej pory zdobyła tylko jeden punkt i będzie chciała koniecznie poprawić swoją pozycję w tabeli kosztem Górnika. Ale my nie możemy do tego dopuścić - podkreśla Seweryn Gancarczyk, obrońca Górnika.

Górnik Zabrze jesienią znów będzie mocny? Podyskutuj na Facebooku >>

Kto w nowym sezonie Ekstraklasy zajmie wyższe miejsce?