Adam Nawałka nie powoła Błażeja Augustyna do kadry. No to może Łukasza Madeja?

PRZEGLĄD PRASY. Obrońca Górnika Zabrze Błażej Augustyn nie będzie brany pod uwagę przy najbliższych powołaniach do kadry na mecz z Gibraltarem. ?Sport? wypytał o niego Adama Nawałkę.
Wybierz najładniejszą koszulkę śląskiego klubuAugustyn świetnie zaczął sezon, Górnik Zabrze jest liderem, więc obrońca mógł się spodziewać powołania do kadry. Trener Adam Nawałka oglądał sobotni mecz zabrzan z Górnikiem Łęczna, ale Augustyna w nim zabrakło.

Okazuje się, że piłkarz naderwał mięsień czworogłowy i będzie musiał pauzować nawet do sześciu tygodni. Przypomnijmy, że piłkarz wcześniej przez wiele miesięcy nie grał z powodu kontuzji.

- Bardzo poważnie brałem pod uwagę powołanie go na ten mecz. Niestety, po ciężkich kontuzjach - a Błażej takową leczył - takie urazy mięśniowe się zdarzają - mówi "Sportowi" Nawałka.

Augustyna świetnie zastąpił na środku obrony Adam Danch, ale bohaterem meczu był znajdujący się w wielkiej formie Łukasz Madej. Czy któryś z nich znajdzie uznanie Nawałki? Przekonamy się w środę, kiedy selekcjoner ogłosi nominacje dla ligowców.Kto w nowym sezonie Ekstraklasy zajmie wyższe miejsce?