Trener Górnika Zabrze chwali ekipę Podbeskidzia. "Rutyniarze"

Józef Dankowski na stadionie Podbeskidzia Bielsko-Biała wystąpił dotąd tylko w roli szkoleniowca trzecioligowego Piasta Gliwice.


Przed sobotnim meczem w Bielsku-Białej trener Górnika Zabrze Józef Dankowski demonstruje zawodowy optymizm i liczy na trzypunktową zdobycz. Z pewnością bardzo by się ona przydała drużynie, która przegrała dwa ostatnie mecze - ze Śląskiem i Piastem.

Dankowski zwraca uwagę, że większość zespołu Podbeskidzia stanowią rutynowani i otrzaskani w naszej lidze piłkarze: Pavol Stano [nie zagra z powodu czerwonej kartki], Maciej Korzym, Robert Demjan, Bartłomiej Konieczny, Maciej Iwański, Artur Lenartowski, Marek Sokołowski,

- Zaczęli sezon nie najlepiej, bo od dwóch porażek, ale potem było już tylko lepiej. Wygrali między innymi z Ruchem i Legią. Te zwycięstwa świadczą chociażby o sile zespołu i wysokiej formie. Górnik musi mieć do zaoferowania podobne atuty jak Podbeskidzie. A więc nieustępliwość, walka w każdym sektorze boiska, dobra organizacja gry. Do tego na pewno lepsza skuteczność niż to było chociażby w meczu z Piastem - mówi Dankowski.