Bezradni, przegrani, upokorzeni [OCENY GÓRNIKA]

Miejmy tylko nadzieję, że najgorszy mecz sezonu Górnik Zabrze ma już za sobą. Przy wyniku 0:5 z Wisłą nie ma litości dla zabrzan. Żaden z nich nie zasłużył na ocenę wyższą od ?jedynki?. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego...
Skala ocen 0-6

Pavels Steinbors 1

Zawalił drugiego gola, kiedy piąstkował zacentrowaną piłkę wprost pod nogi Pawła Brożka. Przy innych bramkach został wystawiony przez kolegów na beznadziejne próby.

Dominik Sadzawicki 1

Przy czterech golach był najbliżej ich strzelców, choć nie zawsze była to jego strefa krycia. Tak wyszło... Często oglądał tylko plecy Stilica. Najgorszy występ w sezonie.

Oleksandr Szeweluchin 1

W pierwszej połowie wystawił piłkę Guerrierowi, ale ten spudłował. Sam też mógł strzelić gola, jednak Głowacki wybił piłkę z linii bramkowej. Po przerwie Ukrainiec raz po raz był ośmieszany przez wiślaków.

Seweryn Gancarczyk 1

Przykro było patrzeć, jak nawet tak doświadczony piłkarz jest objeżdżany przez rywali.

Rafał Kosznik 1

W pierwszej połowie dograł świetną piłkę w swoim stylu, ale koledzy nie wykorzystali tego zagrania. Przy golu na 0:2 nie zrobił zbyt wiele, by przeciąć kluczowe dośrodkowanie Stępińskiego. Potem stracił już zapał do gry.

Roman Gergel 1

Starał się udowodnić tezę, że słowaccy piłkarze w polskiej lidze po dobrych początkach szybko osiadają na laurach.

Radosław Sobolewski 1

Słabo mu szło z kasowaniem akcji wiślaków. Dudka i Uryga zdecydowanie wygrali walkę w środku boiska.

Adam Danch 1

Ten sam poziom co "Sobol". W drugiej połowie bezradnie miotał się po boisku.

Wojciech Łuczak 1

Na przedmeczowej konferencji prasowej chwalił wiślaków i podkreślał, że dla niego są oni zawsze wielką siłą ekstraklasy. I w tym podziwie dla rywali wytrwał na boisku do 64. minuty, gdy zmienił go Jeż. Najgorsze, co zdarzyło się na boisku, i tak go ominęło.

Łukasz Madej 1

Przykład starszego o rok Sebastiana Mili, który właśnie robi karierę w reprezentacji, mógł go zmotywować. Potencjał obaj gracze mają przecież podobny. A jednak Madej nie był sobą. Nerwowy, szybko się zniechęcił do gry.

Mateusz Zachara 1

Bardzo, ale to bardzo słaby występ. Został skutecznie zaszachowany przez obrońców Wisły.

Rezerwowi: Dawid Plizga, Robert Jeż i Mariusz Magiera nie mieli szans, by odwrócić losy meczu. Jedynie Jeż raz się pokazał, ale strzelił słabo.

Górnik Zabrze i Ruch Chorzów zdobyli dotąd po czternaście tytułów mistrza Polski. Który z tych klubów szybciej sięgnie po piętnasty tytuł?