Górnik Zabrze znów zmierzy się z zespołem Jana Kociana

Górnik Zabrze podejmuje w niedzielę Pogoń Szczecin. To będzie ciekawy mecz ze względu na osobę trenera gości.


Zespół Jana Kociana całkiem niedawno miał okazję zagrać z Górnikiem. Tyle że nie chodziło o Pogoń, ale o Ruch Chorzów. Porażka w Wielkich Derbach Śląska sprawiła, że Słowak został zwolniony z Ruchu. Szansa na jego osobisty rewanż otworzyła się błyskawicznie. Dyrektor sportowy Górnika Robert Warzycha uważa, że w grze Pogoni już widać rękę Kociana. - Na pewno widać myśl szkoleniową trenera Jana Kociana. Drużyna czeka na rywala na swojej połowie i kontratakuje. Pogoń to dobrze poukładany zespół - mówi.

Oba zespoły rozegrały w tygodniu swoje mecze Pucharu Polski. Górnicy mieli więcej czasu na odpoczynek. - Czy zespół ze Szczecina może mieć problem z wytrzymaniem kolejnego meczu? To zależy. Trzeba pamiętać, że kilku zawodników wcześniej zeszło z boiska. Czasami jest tak, że lepiej jest zagrać kilka spotkań pod rząd. Trudno to ocenić, my też gramy kilka meczów w 9 dni - zaznacza Warzycha.

Górnik przegrał trzy mecze z rzędu i trudno uznać go za faworyta. - Znamy swoją wartość. Przez 90 minut meczu z Legią pokazaliśmy, że możemy powalczyć z każdym. Z Zabrza chcemy przywieźć 3 punkty. Mamy trochę czasu na regenerację i trzeba to wykorzystać. Damy radę - mówi Sebastian Rudol, prawy obrońca Pogoni.

Gorące newsy i złośliwe komentarze. Dołącz do nas na Facebooku >>

Więcej o: