Zaskakująca plotka. Lukas Podolski przejmie Górnika Zabrze?!

Górnik Zabrze zmaga się z poważnymi problemami finansowymi. Bankructwo, brak licencji na dalszą grę w ekstraklasie - to czarny scenariusz dla 14-krotnego mistrza Polski. A może klub wyjdzie na prostą za sprawą Lukasa Podolskiego - mistrza świata i wielkiego fana Górnika?
Długi to obecnie największy problem zabrzańskiego klubu. Media szacują, że Górnik ma do zapłaty około 30 milionów złotych. Zadłużenie dotyczy nie tylko piłkarzy czy trenerów, ale także ZUS-u i Urzędu Skarbowego.

Klub nadal gra w ekstraklasie dzięki ugodom, jakie zawiera z wierzycielami. Realizacja tych umów już jednak taka prosta nie jest. Także dlatego Górnik został ukarany jesienią - przez Komisję Licencyjną PZPN - odjęciem trzech punktów na starcie kolejnego sezonu. Klub nawet się od tej kary nie odwołał. Ostatnio Górnikiem zainteresował się również komornik

Rozwiązaniem może być oczywiście dofinansowanie klubu przez miasto (właściciela Górnika), które już kilka razy stosowało taką kroplówkę. To jednak nie rozwiąże problemu. Górnik potrzebuje nowego właściciela, udziałowca, bogatego sponsora...

Czy taką osobą może być Lukas Podolski? Po Zabrzu rozeszła się plotka, że władze klubu sondują taką możliwość. Miasto miałoby być skłonne oddać Podolskiemu klub za "złotówkę", a przy tym spłacić jeszcze połowę zadłużenia.

Co na to Górnik Zabrze? - Podolski to wielki sympatyk Górnika. Wspiera naszą akademię, trzyma kciuki za pierwszy zespół. Nic nam jednak nie wiadomo o tym, żeby miał się zaangażować w działalność klubu w tak istotny sposób, jak się plotkuje - informuje Joanna Haśnik, rzecznik prasowy Górnika.

Przypominamy, że 29-letni piłkarz Arsenalu Londyn i reprezentacji Niemiec jest już udziałowcem Górnika. W kwietniu tego roku pochodzący z Gliwic mistrz świata kupił dwie akcje o numerach 1 i 10, płacąc za nie po 1199 złotych za sztukę.

Jesteś kibicem Górnika? Dołącz do nas na Fejsie! >>