Kadra Górnika Zabrze na zgrupowanie w Turcji. Są niespodzianki!

Trenerzy Górnika Zabrze zabierają 29 piłkarzy na zgrupowanie w Alanyi.


Zabrzanie udają się do Turcji już w sobotę. Trenerzy już ustalili nazwiska 29 piłkarzy, którzy będą trenowali w Alanyi. Zgodnie z zapowiedziami w kadrze znaleźli się Słowak Erik Grendel i Gruzin

Giorgi Alawerdaszwili, którzy mają szanse na podpisanie umów z Górnikiem. Trenerzy postawili też na kilku młodych graczy - Michała Rutkowskiego, Wojciecha Króla, Michała Teichmana, Macieja Wolańskiego i Jarosława Potońca. Zwraca uwagę brak w kadrze Armina Carimagicia i Mariusza Przybylskiego. Obaj przechodzą jednak rehabilitacje po kontuzjach. Oficjalnie z tego samego powodu do Turcji nie polecą też Dawid Plizga i Przemysław Oziębała. Można jednak przypuszczać, że notowania tych graczy w Zabrzu nie są specjalnie wysokie i klub byłby gotów się z nimi rozstać.

Kadra Górnika na obóz w Turcji:

Bramkarze: Grzegorz Kasprzik, Mateusz Kuchta, Pavels Steinbors.

Obrońcy: Błażej Augustyn, Adam Danch, Seweryn Gancarczyk, Rafał Kosznik, Mariusz Magiera, Maciej Mańka, Michał Rutkowski, Dominik Sadzawicki, Mateusz Słodowy, Oleksandr Szeweluchin.

Pomocnicy: Giorgi Alawerdaszwili, Roman Gergel, Erik Grendel, Dzikamai Gwaze, Robert Jeż, Wojciech Król, Rafał Kurzawa, Wojciech Łuczak, Łukasz Madej, Konrad Nowak, Radosław Sobolewski, Michał Teichman, Maciej Wolański.

Napastnicy: Bartosz Iwan, Jarosław Potoniec, Szymon Skrzypczak.