Górnik Zabrze wreszcie zwycięski. Wygrana z Bułgarami na zakończenie obozu

Górnik Zabrze pokonał w meczu sparingowym Botew Płowdiw.

Bułgarski zespół był ostatnim rywalem Górnika podczas zgrupowania w tureckiej Alanyi. Poprzednich trzech meczów testowych zabrzanie nie potrafili wygrać. Tym razem okazali się lepsi od rywali. Górnikowi nie zaszkodziło, że trenerzy w dość eksperymentalny sposób zestawili jego skład.

Dodajmy, że w bułgarskim zespole w pierwszej połowie zagrał Adam Stachowiak, były bramkarz Górnika.

Górnik Zabrze - Botew Płowdiw 3:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Nowak (41.), 1:1 Gamakow (43.), 2:1 Magiera (68. z karnego), 3:1 Łuczak (75.)

Górnik: Steinbors - Słodowy, Szeweluchin, Gancarczyk - Sadzawicki, Jeż, Teichman, Kosznik - Nowak, Madej - Skrzypczak. W drugiej połowie wystąpili: Kuchta - Danch, Augustyn, Magiera - Mańka, Grendel (87. Wolański), Sobolewski, Kurzawa - Iwan, Gergel - Łuczak.