Sport.pl

Czesław Mozil został akcjonariuszem Górnika Zabrze

Czesław Mozil, muzyk i wokalista, został akcjonariuszem zabrzańskiego klubu. Przed poniedziałkowym meczem z Koroną Kielce Mozil otrzymał honorową akcję z rąk Zygmunta Anczoka, jednej z legend Górnika.
- Wiele osób pyta mnie o związki z Górnikiem. Urodziłem się w Zabrzu, ale w bardzo młodym wieku wyemigrowałem do Danii. Gdybym został w Zabrzu, to na pewno chodziłbym na mecze Górnika i osobiście kibicował mojej ukochanej drużynie. Teraz też jednak interesuję się losami klubu. Jak mam taką możliwość, to bywam na stadionie, dopinguję drużynę z trybun - wyjaśnia Mozil, który podczas pobytu w Zabrzu zagrał również charytatywny koncert w kinie Roma dla Zuzi i Mai Raczkowskich.

Bliźniaczki Zuzia i Maja urodziły się w 5. miesiącu ciąży i od początku życia zmagają się z niepełnosprawnością. Zuzia cierpi na porażenie mózgowe MPD. Lekarze nie dawali jej wielkich szans na samodzielność, ale dziś dziewczynka stawia już pierwsze kroki, a także czyta i pisze. Jej siostra Maja również potrzebuje rehabilitacji. Zdiagnozowano u niej ADHD z deficytem uwagi i koncentracji.

- Bardzo się cieszę, że razem z Górnikiem mogłem pomóc siostrom Raczkowskim. Cieszę się także, że zostałem uhonorowany akcją Górnika. Naprawdę nie spodziewałem się takiego wyróżnienia. Górnik pamięta o mnie, a ja staram się go promować w moim środowisku - zaznacza artysta. Kto po pierwszych tegorocznych meczach ekstraklasy wygląda najlepiej?
Więcej o:
Komentarze (6)
Czesław Mozil został akcjonariuszem Górnika Zabrze
Zaloguj się
 • piq

  Oceniono 4 razy 4

  Za to Zygmunt Anczok był w swoim czasie uważany za najlepszego lewego obrońcę świata, o czym się już dzisiaj nie pamięta. Z MŚ 1974 wyeliminowała go kontuzja i nigdy nie doszedł z powrotem do dawnej formy.

 • jokemaker

  Oceniono 9 razy 3

  @proroka
  Zawsze mi się wydawało, że ktoś kto coś pisze powinien też umieć czytać, ale ty przeczysz tej tezie.

 • psoroka

  Oceniono 22 razy 0

  Jak rozumiem, w ten sposób Górnik rozpoczął ofensywę na rynku kapitałowym. Zawsze mi się wydawało, że pozyskanie akcjonariusza wiąże się - w przypadku nowej emisji - z wpływem gotówki do spółki, ale, jak widzę, Górnik obrał jakąś nietypową, zapewne bardziej nowoczesną i - zgaduję - skuteczną metodę ratowania finansów klubu :-)

 • jo.i.kon

  Oceniono 26 razy -2

  No, kto normalny by to zrobioł? Ino taki... Czesłaff :-(((((

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX