Socios Górnik oficjalnym partnerem Górnika Zabrze. Co z tego wynika?

Stowarzyszenie kibiców Socios Górnik podpisze w czwartek umowę partnerską z zabrzańskim klubem.


Negocjacje w sprawie umowy o współpracy trwały od grudnia i w końcu udało się wypracować kompromis. Przypominamy, że przez dłuższy czas punktem spornym były zapisy dotyczące wykorzystania przez Socios Górnik herbu Górnika Zabrze. - Udało się dojść do wspólnego stanowiska w tej sprawie. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że klub nie miał wcześniej do czynienia z podobnym podmiotem jak Socios Górnik. Jednak po kilku spotkaniach udało się zdobyć zaufanie i wypracować odpowiednią formułę, satysfakcjonującą obie strony - mówi Grzegorz Pacuła, rzecznik Socios Górnik.

Umowa o współpracy zostanie podpisana w czwartek. - Jako zarząd Górnika Zabrze jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu powstania takiej inicjatywy kibicowskiej. Mam nadzieję, że będzie to dodatkowy czynnik sprzyjający integracji kibiców wokół Górnika, jak również przyniesie realną, finansową korzyść dla klubu - zaznacza Andrzej Pawłowski, prokurent Górnika Zabrze.

- W umowie jasno określone są wzajemne świadczenia. Myślę, że ich realizacja przysłuży się do rozwoju klubu, a także do promocji inicjatywy Socios Górnik. A najważniejsze jest to, że na wspólnych działaniach bezwzględnie najbardziej skorzysta Górnik Zabrze i jego kibice - dodaje Pacuła.

Gorące newsy i złośliwe komentarze. Dołącz do nas na Facebooku >>

Górnik Zabrze i Ruch Chorzów zdobyli dotąd po czternaście tytułów mistrza Polski. Który z tych klubów szybciej sięgnie po piętnasty tytuł?