Górnik Zabrze szuka nowego stadionu. Obiekt GieKSy pod obserwacją

Delegacja Górnika Zabrze gościła na stadionie GKS-u Katowice.


Wizyta przedstawicieli zabrzańskiego klubu miała bardzo techniczny charakter. Delegacja badała, czy obiekt w Katowicach spełnia wymogi na ekstraklasę. Pomagali jej w tym przedstawiciele firmy Ekstraklasa Live Park, która realizuje transmisje telewizyjne.

Przypomnijmy, że Górnik szuka nowego obiektu, bo od nowego sezonu jego stadion nie będzie spełniał wymogów licencyjnych. Klub zwrócił się o pomoc do Katowic, a władze miasta są gotowe wynająć mu stadion GKS-u. Okazuje się jednak, że na Bukowej trzeba dokonać kilku inwestycji, które umożliwią przeprowadzenie transmisji telewizyjnych. Ich koszt spadłby na Górnika.

Nie można więc wykluczyć, że klub z Zabrza zdecyduje się na wynajęcie innego obiektu. Nieoficjalnie mówi się, że chodzi o stadion Podbeskidzia Bielsko-Biała. W przeszłości Górnik przymierzał się też do wynajęcia stadionów Piasta Gliwice i Zagłębia Sosnowiec.

Inna rzecz, że w Zabrzu wciąż pracują nad budową nowego stadionu. Nie wiadomo jednak, kiedy ona się zakończy, ani czy uda się wcześniej otworzyć przynajmniej jedną nową trybunę, co rozwiązałoby problemy klubu.