Starcie bukmacherów o wpływy w Górniku Zabrze. Porozumienie blisko

Górnik Zabrze i Socios Górnik będą wreszcie mogły podpisać umowę o współpracy? Główny sponsor klubu - firma Totolotek S.A. nie ma nic przeciwko temu.
Do podpisania wynegocjowanej już umowy miało dojść w ubiegłym tygodniu. Nie stało się tak, bo klub zaskoczyła informacja, że partnerem Socios zostanie firma bukmacherska STS. Tymczasem sponsorem Górnika jest Totolotek S.A., czyli konkurent STS.

Sytuacja zrobiła się patowa, bo stowarzyszenie kibiców ani myśli zrywać współpracę z STS. Wygląda jednak na to, że jest szansa na porozumienie. Tak wynika z oficjalnego oświadczenia firmy Totolotek S.A.

"Jako sponsor i partner łącznie czterech klubów piłkarskiej Ekstraklasy mamy na względzie dobro całego polskiego środowiska piłkarskiego. Dlatego zachęcamy do szybkiego podpisania porozumienia o współpracy na linii klub - kibice, bez względu na partyzanckie akcje marketingowe naszej konkurencji. Przeciwnie nawet, cieszymy się, że podejmuje ona działania mające na celu dotarcie do kibiców klubu, którego Totolotek jest oficjalnym sponsorem. Jesteśmy także skłonni rozmawiać na temat wspólnych działań kierowanych do kibiców Górnika, jak i wszystkich innych klubów - chociażby Lecha Poznań, którego firma STS jest partnerem" - napisano.Firma nie zamierza straszyć Górnika ewentualnymi karami.

"Totolotek S.A. nigdy nie stał na stanowisku, że współpraca niezależnego stowarzyszenia kibicowskiego z konkurencyjną dla nas firmą skutkować będzie karami lub zerwaniem umowy sponsoringowej z Górnikiem Zabrze. Wyciąganie takich konsekwencji byłoby bezzasadne dopóki nie znamy zapisów potencjalnych umów między Klubem i Stowarzyszeniem, a następnie działań podejmowanych przez Socios w kontekście porozumienia z STS. Zwracamy jednak uwagę na konieczność poprawy jakości komunikacji na linii sponsor - klub - kibice" - informuje w piśmie Łukasz Seweryniak, dyrektor ds. operacyjnych i marketingu firmy.

Totolotek S.A. zgłasza też gotowość do rozmów ze wszystkimi zainteresowanymi stronami na temat współpracy.

Górnik Zabrze i Ruch Chorzów zdobyli dotąd po czternaście tytułów mistrza Polski. Który z tych klubów szybciej sięgnie po piętnasty tytuł?