Gole w meczu Górnika Zabrze z Podbeskidziem Bielsko-Biała gwarantowane

Ekipy z Zabrza i Bielska-Białej śrubują dość nietypowy rekord.
Górnik i Podbeskidzie zmierzą się już w sobotę. Kibice mogą spodziewać się, że to spotkanie nie będzie nudne i padnie przynajmniej jeden gol. Dlaczego? Górnik i Podbeskidzie to jedyne zespoły w ekstraklasie, które w tym sezonie nie odnotowały bezbramkowego remisu. Górnikowi taki wynik ostatnio przydarzył się w marcu ubiegłego roku, a "Góralom" dwa miesiące później.

- To dobrze, że w sobotę spotkają się dwie ofensywnie ustawione drużyny, które chcą grać w piłkę i strzelać bramki. My musimy ich strzelić o jedną więcej i wszystko będzie w porządku - mówi obrońca Górnika Oleksandr Szeweluchin.Jesienią zabrzanie pokonali zespół z Bielska-Białej na jego stadionie aż 3:0.

- Ale tamten mecz to już historia, nie ma co do niego wracać. Nie można wyciągać i budować żadnej informacji na temat gry Podbeskidzia na podstawie zeszłorocznego spotkania. Oczywiście, będziemy analizować sposób gry górali, ale na podstawie ich ostatnich meczów, chociażby tego z Koroną Kielce. My powinniśmy przede wszystkim skupić się na swojej grze, na swojej taktyce. Jeżeli zagramy naszą piłkę, pokażemy dyscyplinę taktyczną, to wygramy z Podbeskidziem. A o to nam właśnie chodzi - dodaje Ukrainiec.