Już tysiąc członków Socios Górnik. Za miesiąc będzie dwa razy tyle?

Stowarzyszenie kibiców Górnika Zabrze to już zdecydowanie największa tego typu organizacja w Polsce.
Czy Górnik Zabrze wygra Wielkie Derby Śląska? Podyskutuj na Facebooku >>

Władze Socios Górnik ogłosiły, że stowarzyszenie, które działa zaledwie od czterech miesięcy, ma już ponad tysiąc członków.

- To symboliczna granica. Możemy powiedzieć, że zrzeszeni kibice Górnika Zabrze liczą się nie w dziesiątkach, a nawet w setkach, lecz w tysiącach. W ten sam sposób liczą się największe europejskie organizacje, działające w modelu Socios. Cieszymy się, że Górnik Zabrze przynajmniej pod kątem kibicowskim, jako jedyny w kraju, powoli z powrotem dołącza do europejskiej czołówki - komentuje Marek Krupa, prezes Socios.

Członkom stowarzyszenia marzy się, aby za miesiąc było ich dwa razy więcej. W tym celu chcą przeprowadzić wielką akcję promocyjną. - Od początku działalności mówimy, że mierzymy dużo wyżej. Pragniemy zacząć wykorzystywać nasz ogromny potencjał ludzki i wywołać efekt kuli śnieżnej. Z tego powodu na kwiecień zaplanowaliśmy ogromną akcję mobilizacyjną. Jej przekaz jest bardzo prosty: każdy obecny socio niech namówi jedną bliską osobę do wstąpienia do stowarzyszenia. Jeżeli tak się stanie, to w maju przekroczymy drugi tysiąc - mówi Krupa.

Dodajmy, że stowarzyszenie wciąż nie podpisało umowy o współpracy z klubem. Niedawno doszło do spotkania z udziałem przedstawicieli Górnika, Socios oraz kibiców spod znaku Torcidy. Rozmowy mają być kontynuowane w przyszłym miesiącu.

Już w Poniedziałek Wielkanocny kolejne Wielkie Derby Śląska! Kto je wygra?