Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 0:1. Koniec marzeń gospodarzy o europejskich pucharach

Za eksperymenty w składzie Górnika Zabrze tym razem trzeba było słono zapłacić. Zabrzanie przegrali u siebie z Lechią Gdańsk i o czołowej lokacie w ekstraklasie raczej muszą zapomnieć.
Jesteś kibicem ze Śląska? Dołącz do nas na Fejsie! >>

Spotkanie w Zabrzu miało dość oczywistą stawkę: przegrywający odpadał z rywalizacji o europejskie puchary. W Górniku wszyscy powinni więc stanąć na głowie, aby ten mecz wygrać. Czy tak się rzeczywiście stało? Dyrektor sportowy Robert Warzycha jasno dał do zrozumienia, że - choć zależy mu na wygrywaniu - na Roosevelta trzeba raczej myśleć o kolejnym sezonie, co oznaczało zapowiedź eksperymentów. Skład zabrzańskiej drużyny faktycznie znów był daleki od tego, do jakiego przyzwyczaili się kibice. Największym zaskoczeniem była obecność w "jedenastce" debiutującego obrońcy Mateusza Słodowego.

W Lechii takich dylematów nikt nie ma i goście zagrali w najmocniejszym zestawieniu. To przełożyło się na obraz boiskowych wydarzeń. Drużyna z Gdańska dominowała na boisku, a Górnik miał sporo szczęścia, że Antonio Colak i Maciej Makuszewski nie wykorzystali idealnych okazji. W pierwszej połowie zabrzanie przeprowadzili tylko jedną groźną akcję. Łukasz Madej powinien ją wykorzystać z zamkniętymi oczami, ale tym razem jednak spudłował...

Po przerwie, sytuacja na boisku się nie odmieniła. Lechia była o wiele groźniejsza, a bramkę Górnika często bombardował Sebastian Mila. To właśnie reprezentant Polski przesądził o losach meczu. Pod koniec spotkania wpadł w pole karne i pokonał rozpaczliwie interweniującego Grzegorza Kasprzika.

Aktywność Mili z pewnością nie uszła uwagi obserwującego mecz selekcjonera Adama Nawałki. Na stadionie pojawił się zresztą jeszcze jeden gość honorowy - Arkadiusz Milik, były napastnik Górnika, a obecnie Ajaxu Amsterdam. Gdyby w Zabrzu mieli teraz tej klasy napastnika, to puchary pewnie nie pozostałyby tylko w sferze marzeń.

Zdjęcie Adidas Piłka ADIPURE GLIDER Zdjęcie adidas Piłka futbolowa (254933_51) Zdjęcie Piłka nożna Adidas EURO 2012 Tango 12 Glider 4
Adidas Piłka ADIPURE GLIDER adidas Piłka futbolowa (254... Piłka nożna Adidas EURO 201...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Jaka kara powinna spotykać chuliganów, wbiegających na boisko podczas meczów piłkarskich?