Górnik Zabrze. To już otwarty konflikt klubu z Socios

?Kibice Górnika Zabrze nie zasługują na takie traktowanie przez władze własnego klubu. Szczególnie kibice, którzy chcą pomóc na uczciwych i jasnych zasadach, inwestując ogromną ilość czasu i prywatnych pieniędzy? - napisali członkowie zarządu Socios Górnik w liście otwartym do władz klubu.


Założone pod koniec ubiegłego roku stowarzyszenie Socios Górnik powstało, by pomóc finansowo klubowi. W tej chwili liczy już ponad 1100 członków i jest największą taką organizacją w kraju. Na koncie Socios jest prawie 100 tys. zł.

Od kilku miesięcy władze stowarzyszenia bezskutecznie negocjują umowę o współpracy z Górnikiem. Cierpliwość kibiców właśnie się wyczerpała, bo - ich zdaniem - zarząd klubu bezustannie wprowadzał poprawki do projektu umowy. W liście otwartym do władz Górnika poinformowano więc o zawieszeniu rozmów. "Zgodnie z kluczową zasadą transparentności i lojalności wobec kibiców zrzeszonych w Socios Górnik, przed którymi zarząd Socios Górnik odpowiada w pierwszej kolejności, a także zgodnie z oczekiwaniami członków oraz opinii publicznej, zarząd stowarzyszenia podjął decyzję o dokładnym poinformowaniu wszystkich członków stowarzyszenia na temat przebiegu rozmów z władzami klubu (łącznie z przekazaniem członkom Socios ostatnich projektów umów). Dodatkowo rozmowy te zostaną poddane ocenie całej społeczności Socios Górnik na zwołanym w trybie pilnym Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu, które zdecyduje o dalszych krokach względem zarządu klubu" - napisano w liście.

W odpowiedzi swoje stanowisko przygotował zarząd Górnika. Działacze przekonują, że klubowi "bardzo zależy na dobrej współpracy ze wszystkimi środowiskami" kibiców, a "Socios jest cenną inicjatywą kibicowską, którą władze Górnika od początku popierają w całej rozciągłości". Przypominają jednak, że do zawarcia umowy nie doszło m.in. dlatego, że stowarzyszenie kibiców nawiązało współpracę z firmą bukmacherską, co mogło uderzać w interesy jednego ze sponsorów klubu.

"Wypracowany na spotkaniu 14 maja projekt umowy zawierał elementy chroniące interes klubu w sferze biznesowej. I w tym duchu wypracowana została propozycja umowy, która została przesłana do Stowarzyszenia Socios Górnik. Nieprawdą jest, jak pisze Zarząd Stowarzyszenia Socios Górnik w swoim liście otwartym, że przesłana przez Klub propozycja zawierała jakiekolwiek istotne zmiany, które nie zostały wcześniej ustalone przez Partnerów. Teraz, gdy porozumienie było na wyciągnięcie ręki, Stowarzyszenie Socios Górnik publikuje list otwarty, w którym przedstawia swoje kierunki działania. Tego typu list jest niemiłym zaskoczeniem dla Zarządu Górnika Zabrze, który nadal podtrzymuje wolę porozumienia się i rozpoczęcia wspólnych działań" - deklarują działacze.

Zdjęcie Górnik Zabrze - Szalik 22764 Zdjęcie adidas Performance 11QUESTRA FG Korki Lanki white/core black/blue (B44368) Zdjęcie Górnik Zabrze Kolekcja klubów 11
Górnik Zabrze - Szalik 22764 adidas Performance 11QUESTR... Górnik Zabrze Kolekcja klub...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info