Górnik Zabrze. Robert Warzycha: Sześć goli Lecha Poznań to trochę za dużo

Dyrektor sportowy Górnika Zabrze Robert Warzycha przyznał, że porażka jego zespołu z Lechem Poznań była w pełni zasłużona.


- Dobrze się zaczęło, a fatalnie się skończyło. Daliśmy pograć zawodnikom, którzy grali dotąd mniej i to nie wyszło. Nie powinniśmy stracić aż tylu bramek. Popełniliśmy zdecydowanie zbyt dużo błędów. A Lech? Był dużo lepszy. Jego piłkarze byli dużo szybsi i mieli więcej pomysłów na grę. Te sześć bramek, które strzelili to może trochę za dużo, ale Lech wygrał zasłużenie - ocenił Warzycha.

Jego zdaniem wpływ na przebieg meczu mogła mieć odmienna stawka, o jaką grały oba zespoły. - Dla Lecha to był bardzo ważny mecz. Grają przecież o mistrzostwo. My graliśmy tylko o to, by jak najlepiej się zaprezentować. Może to miało wpływ na wynik - stwierdził.

Warzycha podkreślił, że nie słyszał o tym, by kibice mieli nakłaniać zabrzańskich piłkarzy do celowej porażki z Lechem, by utrudnić zdobycie mistrzostwa Legii. Zapewnił też, że wynik meczu z Lechem nie będzie miał wpływu na rozmowy kontraktowe piłkarzy Górnika.