Górnik Zabrze. Juniorzy walczą o udział w Lidze Mistrzów!

Młodzi piłkarze Górnika Zabrze szykują się do półfinałów Centralnej Ligi Juniorów. Ich rywalem będzie uchodząca za najsilniejszą w kraju Legia Warszawa.
Śledź autora na Twitterze - @maciekblaut >>

Zajęcie drugiego miejsce w grupie zachodniej CLJ zapewniło zabrzanom awans do półfinałów. - To wielki sukces. Losy awansu ważyły się do końca, ale był on w pełni zasłużony - mówi Tomasz Gorczyk, trener juniorów Górnika.

W półfinale górnicy zagrają z Legią Warszawa. Pierwszy mecz odbędzie się na głównej płycie stadionu w Zabrzu w sobotę o godz. 15.30. Wstęp jest wolny. - Najważniejsze, żeby spokojnie podejść do tego meczu. Chcemy pokazać Legii, że potrafimy grać w piłkę i awansować dalej - mówi Daniel Barbus, piłkarz juniorskiego Górnika. Rewanż zostanie rozegrany 10 czerwca w stolicy. Zwycięzca zmierzy się z lepszym z pary Lech Poznań-Polonia Warszawa.

Warto dodać, że górnicy grają nie tylko o mistrzostwo Polski. Zwycięzca tegorocznej edycji CLJ otrzyma pierwszy raz historii zaproszenie do UEFA Youth League, czyli młodzieżowej Ligi Mistrzów. Do tej pory w tych rozgrywkach rywalizowały zespoły do lat 19 z tych samych klubów, które uczestniczącą w Lidze Mistrzów. UEFA zadecydowała jednak w ubiegłym roku o zaproszeniu kolejnych 32 drużyn, czyli mistrzów lig krajowych.