Górnik Zabrze. Będą wspominać słynny mecz z Romą na Stadionie Śląskim

Mecz wspomnień będzie jedną z atrakcji Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego rocznika 2002 organizowanego przez GTV Klub Sportowy Stadion Śląski 27 i 28 czerwca na boiskach treningowych Stadionu Śląskiego.


W meczu wspomnień wystąpią oldboje Górnika Zabrze i Reprezentacja Śląska Oldbojów. Początek spotkania o godz. 14. Wstęp wolny!

Sportowa lekcja historii odbędzie się już po raz trzeci.

W tym roku wspominamy mecz z 15 kwietnia 1970 r. Górnik Zabrze - AS Roma, który odbył się na Stadionie Śląskim w Chorzowie w obecności blisko 100 tysięcy widzów. Nie zabraknie znanych piłkarzy i wspomnień z tej niezwykłej rywalizacji. Reprezentacja Śląska Oldbojów zagra w strojach AS Roma z tamtych lat.

W 2013 roku w meczu retro rozegranym dla upamiętnienia 75. rocznicy pierwszego występu biało-czerwonych w finałach mistrzostw świata - wspominaliśmy spotkanie Polska - Brazylia w Strasburgu w MŚ`38. Reprezentacja Śląska Oldbojów (Polska) wygrała z zespołem Zaproszonych gości (Brazylią) 3:2.

W 2014 roku okazją do wspomnień był mecz na wodzie Polska - RFN, czyli 40. rocznica MŚ, które odbywały się na niemieckich boiskach. Polacy wywalczyli wtedy 3. miejsce. Ekipę Kazimierza Górskiego reprezentowali na naszej imprezie Andrzej Szarmach, Antoni Szymanowski, Zdzisław Kapka, Adam Musiał, Henryk Wieczorek i Marek Kusto. W meczu oldbojów Polska - RFN lepsza okazała się ekipa Edwarda Lorensa, która jako RFN wygrała 9:3 z zespołem Polski prowadzonym przez Waldemara Fornalika.