Górnik Zabrze. Nowa trybuna stadionu już na pierwszy mecz sezonu!

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to trybuna południowa stadionu Górnika Zabrze będzie gotowa już na pierwszy mecz sezonu.
Na stadionie Górnika Zabrze trwają intensywne prace, które mają przygotować obiekt do nowego sezonu. Kibice wyczekują szczególnie na oddanie do użytku trybuny południowej. W tym miejscu do dyspozycji fanów będzie 2,5 tysiąca miejsc. Inwestor przychylił się do propozycji Stowarzyszenia Kibiców i na trybunie, gdzie w przyszłości zasiadać będą najzagorzalsi fani Górnika, powstał ułożony z białych krzesełek napis TORCIDA. "Jest to jedyny przypadek w Polsce, gdzie kibice zostali w ten sposób uhonorowani" - informuje Górnik.

Prace trwają również na głównym placu wejściowym, gdzie zostały już położone zbrojenia, zrobiono wylewki i uszczelniono powierzchnię. W kolejnych krokach plac zostanie przykryty warstwą termiczną i zaizolowany. Powstają również schody, które umożliwią dostanie się na plac. Trzeba przy tym zauważyć, że powierzchnia placu wejściowego jest jednocześnie stropem podziemnego parkingu.

Wejścia na stadion powstają również od strony zachodniej. Od strony ulicy Roosevelta, nad pasażem handlowym, powstała natomiast kładka dla ruchu pieszego, która połączy chodnik z placem wejściowym.

W górnej części trybuny południowej powstaje centrum dowodzenia imprezą masową. Gotowa już jest stalowa konstrukcja, zamontowano podłogi. W toku są również prace przy instalacjach centralnego ogrzewania i elektrycznych.

Pierwsza zostanie oddana do użytku wspomniana już trybuna południowa. - Jestem przekonany, że uda się uruchomić tę część stadionu na pierwszy mecz rundy jesiennej przy Roosevelta i trybuna południowa zapełni się kibicami na spotkaniu Górnika z Jagiellonią Białystok, czyli już 8 sierpnia - mówi Tadeusz Dębicki, prezes spółki Stadion w Zabrzu

Facebook? » | A może Twitter? »