Górnik Zabrze. Transfer bombardiera z Gwarka Zabrze. Jest skuteczniejszy niż Łukasz Piszczek

Marcin Urynowicz wkrótce oficjalnie dołączy do Górnika Zabrze. Wygląda na to, że 19-letni wychowanek Gwarka Zabrze może od razu okazać się sporym wzmocnieniem.


Górnik już kilka tygodni temu poinformował, że Urynowicz podpisał z nim 5-letni kontrakt. Choć zabrzańska drużyna rozpoczęła już przygotowania do nowego sezonu, to nastolatek wciąż nie trenuje z Górnikiem. Wszystko dlatego, że ma dokończyć sezon juniorski w barwach Gwarka. Oficjalne pożegnanie z tym klubem nastąpi po sobotnim meczu z Gwardią Koszalin. To rewanż barażowego dwumeczu o awans do Centralnej Ligi Juniorów. W pierwszym spotkaniu zabrzanie wygrali aż 7:1.

- Niby wszystko jest jasne, ale w futbolu niczego nie można być pewnym. Na świętowanie naszego awansu jest za wcześnie. A Górnik? Z góry zostało ustalone, że będę grał w Gwarku do końca sezonu. Najważniejsze, że cały czas jestem w treningu. W poniedziałek dojadę na zgrupowanie mojego nowego zespołu. Wiadomo, że przeskok z juniorów do seniorów jest duży, ale liczę, że powoli będę wchodził do pierwszej drużyny. Chcę się pokazać z dobrej strony i liczę, że trener Robert Warzycha da mi szansę - mówi Urynowicz.

O skali jego talentu na Śląsku od dawna krążą legendy. Do wyobraźni najbardziej przemawia liczba strzelanych przez niego goli.

- W tym sezonie Marcin strzelił 68 goli dla Gwarka. Dla porównania: Łukasz Piszczek, gdy grał u nas w juniorach, strzelił tych goli 47. To wynika po prostu z jego wysokich umiejętności. Niektórzy potrzebują 10 sytuacji, aby strzelić gola. Marcin, jeśli ma jedną sytuację, to zamienia ją na bramkę. Potrafi dobrze przewidywać boiskowe zdarzenia i odnaleźć się w polu karnym - mówi Janusz Kowalski, trener juniorów Gwarka.

Co ciekawe, Urynowicz strzela tyle goli, choć wcale nie gra jako wysunięty napastnik. W Gwarku ustawiano go jako ofensywnego pomocnika. Kto wie, czy w Górniku się to jednak nie zmieni. Zabrzański zespół pilnie szuka przecież snajpera. - Myślę, że w sparingach rzeczywiście mogę być wystawiany na "9" - mówi Urynowicz. W ataku Górnika jest też zdecydowanie mniejsza konkurencja, bo wśród ofensywnych pomocników są przecież renomowani Bartosz Iwan, Łukasz Madej czy Robert Jeż. - Myślę, że Marcin jest gotowy na ekstraklasę. To bardzo utalentowany piłkarz. Najważniejsze, że on po prostu lubi grać w piłkę. Moje doświadczenie pokazuje, że właśnie tacy piłkarze robią potem karierę. Liczę, że to będzie kolejny zawodnik, który rozreklamuje Gwarka - mówi Kowalski.

Zdjęcie Adidas Piłka Nożna Finale Lisbona Competition 4 G82967 Zdjęcie Adidas Piłka nożna r.5 UEFA meczowa W44429 Zdjęcie Adidas Piłka TANGO 12 MATCHBALL REPLIQUE X36424
Adidas Piłka Nożna Finale L... Adidas Piłka nożna r.5 UEFA... Adidas Piłka TANGO 12 MATCH...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info