Górnik Zabrze. Mocna krytyka Adama Nawałki. "Egoista, który wykorzystał Górnika"

Łukasz Mazur, były prezes Górnika Zabrze, nie szczędzi przykrych słów Adamowi Nawałce. - Kiedy był w Górniku, liczyło się dla niego egoistyczne "ja". Ważne było jedynie to, co mogło go wypromować, czyli pierwszy zespół - mówi Mazur na łamach portalu "Śląski Poker".
ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

Mazur współpracował z Nawałką, gdy ten był szkoleniowcem Górnika. Były prezes ma wiele do zarzucenia obecnemu szkoleniowcowi reprezentacji. - Kiedy był w Górniku, liczyło się dla niego egoistyczne "ja". Ważne było jedynie to, co mogło go wypromować, czyli pierwszy zespół. Stawianie na młodzież miał gdzieś - wspomina.

Mazur uważa, że Nawałka zyskał pracę selekcjonera, chociaż nie osiągnął z Górnikiem nic szczególnego. - Nie zrobił niczego, co byłoby ponad stan kadry, jaką miał do dyspozycji. Ani specjalnie nie pomógł, ani nie zaszkodził. Najgorsze jest jednak to, że nie patrzył na dobro klubu. Kiedy poprzedni zarząd uznał, że Górnika nie stać na pewnego piłkarza, to Nawałka poszedł na skargę do pani prezydent, a ta wydała rozkaz, by jego zachciankę spełnić. W ten sposób podpisano kontrakt na 20 tysięcy złotych z zawodnikiem, który niedługo potem trafił do rezerw - mówi Mazur, który zapewnia, że sam nie pozwalał Nawałce na wiele.

- Byłem pierwszym i ostatnim, który nie pozwolił Nawałce sobą rządzić. Postanowiłem wręcz przeprowadzić transfery inne niż te, jakich on chciał. Bo proponował jakichś dziwnych, ale drogich zawodników, których podsyłali mu menedżerowie Nie róbmy z niego cudotwórcy, bo nim nie jest. Proszę spojrzeć - Pazdan został sprzedany za 3 miliony złotych nie wtedy, kiedy trenował go Nawałka, tylko dzięki Probierzowi. (...) A ta słynna lojalność Nawałki? Kolejna bzdura. Od początku było wiadomo, że Górnik jest dla niego tylko przystankiem. Już będąc w Zabrzu, rozmawiał z GKS-em Katowice i Wisłą Kraków. Szczególnie blisko był Wisły, ale nie chciano mu tam dać takiej władzy, do jakiej przyzwyczaił się na Roosevelta. Wykorzystał Górnika do swoich celów - mówi Mazur.

Więcej naportalu .

Zdjęcie Lanki ADIDAS F30 FG B34856 Zdjęcie Lanki Nike Magista Onda FG Jr 651653-040 Zdjęcie Turfy NIKE HYPERVENOM PHELON TF 599846 700
Lanki ADIDAS F30 FG B34856 Lanki Nike Magista Onda FG ... Turfy NIKE HYPERVENOM PHELO...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Porównaj ceny »
źródło: Okazje.info