Górnik Zabrze. Ważne rozmowy władz klubu z trenerami i radą drużyny

Na Roosevelta wtorek stoi pod znakiem rozmów zarządu klubu z trenerem i zawodnikami. - Musimy po prostu zacząć punktować, zwłaszcza że naszym celem cały czas jest pierwsza ósemka - mówi Krzysztof Maj, wiceprezes Górnika Zabrze.


Porażka w fatalnym stylu z Jagiellonią Białystok i ostatnie miejsce w ligowej tabeli robią swoje - w klubie panuje dziś niemały ruch. Chwilę przed południem na rozmowy z zarządem Górnika udała się rada drużyny w składzie: Adam Danch, Radosław Sobolewski, Łukasz Madej, Bartosz Iwan, Rafał Kosznik. - Cieszy nas podejście piłkarzy. Widać po nich taką pozytywną, sportową złość. Oni czują, że w meczach z Wisłą Kraków, Górnikiem Łęczna i Piastem Gliwice wcale nie byli stroną słabszą. Żeby jednak zacząć wygrywać, drużyna musi mocno poprawić się w grze obronnej. Liczymy, że już od spotkania z Niecieczą - komentuje Krzysztof Maj, wiceprezes zabrzańskiego klubu.

Na tym jednak nie koniec spotkań, władze Górnika będą jeszcze rozmawiały z trenerskim duetem Robert Warzycha - Józef Dankowski. - Musimy po prostu zacząć punktować, bo rywale czekać na nas nie będą. Zwłaszcza że cały czas naszym celem pozostaje pierwsza ósemka - dodaje Maj.

Z naszych informacji wynika, że choć w Zabrzu jest nerwowo, dwa najbliższe mecze na pewno poprowadzą Warzycha i Dankowski. To właśnie od wyników spotkań z Zagłębiem (w Pucharze Polski) i Niecieczą mają zależeć ich losy.

Czy Górnik Zabrze wskoczy w tym sezonie do grupy mistrzowskiej?