Sport.pl

Górnik Zabrze. Kibice zarzucają drużynie brak ambicji. Co na to trener Leszek Ojrzyński?

- Zespół, który nie ma ambicji, przegrywa wysoko, a nam się to nie zdarza - trener Leszek Ojrzyński odnosi się do zarzutu kibiców Górnika Zabrze o brak ambicji piłkarzy.
Czy Górnik Zabrze odbije się od dna tabeli? Podyskutuj na Facebooku >>

"Drużyna bez ambicji, stadion ciągle w budowie - to co się dzieje w Zabrzu, nie mieści się w głowie" - transparent tej treści kibice Górnika Zabrze wywiesili przy okazji ostatniego ligowego meczu, z Górnikiem Łęczna. Co na to - mówimy oczywiście o pierwszej części transparentu - Leszek Ojrzyński?

- Każdy ma prawo do własnej oceny, a zwłaszcza kibice, którzy dopingują zespół. Nie obrażamy się o to - stwierdza szkoleniowiec Górnika. - A jaka jest pana ocena? - drążymy. - Już przychodząc do Górnika, mówiłem, że pod względem cech wolicjonalnych w tej drużynie są pewne rezerwy. Moim zdaniem, braku ambicji nie można jej jednak zarzucić. Bo zespół, który nie ma ambicji, przegrywa wysoko, a nam się to nie zdarza. Proszę spojrzeć - w zeszłym sezonie Górnik nawet na własnym stadionie przegrywał 0:5 czy 1:6. [chodzi o mecze z Wisłą Kraków i Lechem Poznań - przyp. red.]. Teraz - owszem - wyniki również nie są zadowalające, ale to wszystko jest na styku. Jeśli przegrywamy, to minimalnie - podkreśla Ojrzyński.

Po chwili zaś dodaje: - Jeśli jednak kibice mają do nas pretensje, to na boisku musimy zrobić wszystko, by ich do siebie przekonać. Mam nadzieję, że uda się to nam już we wtorkowym meczu z Piastem Gliwice.

Więcej o: