Sport.pl

Górnik Zabrze. Spore zmiany w składzie na Wielkie Derby Śląska?

Leszek Ojrzyński, trener Górnika Zabrze, planuje zmiany w składzie na derby z Ruchem Chorzów.
Czy Górnik Zabrze będzie piął się tabeli? Podyskutuj na Facebooku >>

- Jeśli w Krakowie podtrzymamy serię udanych meczów wyjazdowych, humory przed arcyważnymi derbami z Ruchem Chorzów będą lepsze - mówił na chwilę przed starciem z Cracovią Leszek Ojrzyński, trener Górnika. Pod Wawelem zabrzański zespół jednak kompletnie zawiódł. To z kolei oznacza, że na Wielkie Derby Śląska zabrzanie mogą wystawić mocno zmieniony skład. Ojrzyński poważnie bierze pod uwagę co najmniej trzy zmiany.

Bardzo dobrą informacją jest powrót do treningów Pawła Golańskiego, którego z inauguracji wiosny wykluczyło przeziębienie. W tej sytuacji na prawej stronie defensywy wystąpił Dominik Sadzawicki, ale nie sposób napisać, że swoją szansę wykorzystał. Podobnie jak Ołeksandr Szeweluchin, więc Ojrzyński może go zastąpić Marcisem Ossem lub Bartoszem Kopaczem. Bardzo możliwe, że w drugiej linii od początku zobaczymy natomiast Sebastiana Stebleckiego. W zimowych sparingach ten były zawodnik holenderskiego SC Cambuur-Leeuwarden zbierał bardzo dobre opinie, ale swój udział w pojedynku z "Pasami" rozpoczął dopiero w 46. minucie. Mimo to, okazał się jednym z niewielu pozytywów Górnika.

Więcej o:
Komentarze (36)
Górnik Zabrze. Spore zmiany w składzie na Wielkie Derby Śląska?
Zaloguj się
 • Max Pulver

  Oceniono 14 razy 14

  poloksg jeśli piszesz donosy do Gazety to napisz także o groźbach jakie kierowałeś tu do jednego z kibiców.

 • Max Pulver

  Oceniono 15 razy 13

  z dedykacją dla pewnego kibica Ruchu . Pisał to powszechnie znany z forum bandyta kibicujący Górnikowi.
  "el-cholo 10 min.temu
  h.ja wiesz c..to jedna za pare dni na brudnej ławeczce zawisnie twoja glowa pało!"

 • Max Pulver

  Oceniono 13 razy 13

  O tych bandytach także pisała Gazeta. każdy domyśla się o kibiców jakiego klubu chodzi.
  "Piłkarz Ruchu wracał z meczu Piast - Ruch swoimsamochodem. Jechał z kolegą, nagle na DTŚ kilka samochodów zajechało mu drogę i zatrzymało jego samochód. Agresorzy wybili szybę ciężkim narzędziem w samochodzie Helika i chcieli młodego piłkarza i jego kolegę wyciągnąć z samochodu, lecz zorientowali się, że DTŚ jest monitorowana i odjechali".

  Z naszych informacji wynika, że bandyta wybił siekierą szybę od strony kierowcy.

  Helik nie grał w weekendowym meczu z Piastem, który Ruch przegrał 0:3. Utalentowany obrońca od początku sezonu nie wybiega na boisko z powodu kontuzji kolana.

  Dariusz Smagorowicz, prezes Ruchu był zbulwersowany i zasmucony bandyckim atakiem na piłkarza niebieskich. Sprawa trafiła na policję.

 • Max Pulver

  Oceniono 14 razy 12

  ja nie doniosę bo nie mam nicka poloksg. Ale to przypominać będę zawsze.
  "waldek_king3 godziny temuOceniono 2 razy0
  @piast.gl-ce
  tata nie powinien tak często wkładać ci go w usta i w tyłek bo głupiejesz w później :)

  waldek_king
  godzinę temu
  0
  @kaminski400
  nie obrażaj trenera cóRkojebco

  waldek_king
  godzinę temu
  Oceniono 1 razy1
  @kaminski400
  ty ku rwo chcesz coś jeszcze powiedzieć ? tata cię dalej poniewiera w piwnicy a twój brat dalej rombie mamę ?"

 • Max Pulver

  Oceniono 14 razy 12

  O tym bandyckim napadzie pisała także GW
  "Około godz. 12:30 na teren budowy sklepu w gliwickiej Sośnicy wtargnęło sześć zamaskowanych osób. Napastnicy zaatakowali ostrym narzędziem, najprawdopodobniej maczetą, 25-letniego robotnika.
  Mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Sosnowcu. Został raniony w głowę.
  Policja szuka sprawców. Wszyscy zdążyli uciec. Według nieoficjalnych ustaleń, tłem ataku mogły być porachunki pseudokibiców."

 • Max Pulver

  Oceniono 14 razy 12

  Nie łamię regulaminu czemu usunięto także to co napisało wiele portali internetowych? każdy ma prawo do postrzegania rzeczywistości piłkarskiej tego klubu.
  "SląskiPoker.pl
  Tu dochodzimy jednak do absolutnie kluczowej sprawy. Bo co by było, gdyby do Górnika przyszedł prezes z wizją i swobodą działania? Kibice by go polubili, a wtedy pani Mańce-Szulik włączyłoby się takie oto myślenie: „Idą wybory, a ten jest taki popularny. Co, jeśli będzie chciał kandydować na prezydenta?”. Dlatego potrzebuje kogoś, kto popularny nie będzie. Żeby natomiast nie był popularny, Górnikowi nie wolno odnosić sukcesów. Czyli najlepiej wziąć kogoś, kto się nie zna. Nie ma wtedy ryzyka, że pod jego wodzą klub będzie się rozwijał. W innym wypadku pani prezydent nie mogłaby później opowiadać, jak go uratowała. Najlepsze zaś jest to, że – wbrew pozorom – wszystkim to pasuje. Piłkarze mogą przecież mówić, jakim wielkim sukcesem jest awans do grupy mistrzowskiej… Zupełnie nie rozumiem takiego braku ambicji. Jak dziś cieszysz się z ósmego miejsca, to jutro zadowoli cię dziesiąte. Niedługo potem będziesz celował w utrzymanie, a później już tylko opowiadał o ambicjach powrotu do ekstraklasy. Dlatego potrzebni są ludzie z pomysłami i dopiero potem pieniądze. Nie na odwrót. Bo pieniądze już były, ale zostały jedynie rozkradzione. Tych z kolei, którzy je rozkradli, nikt jakoś do odpowiedzialności nie pociągnął.

  W „Asie wywiadu” powiedział pan, że w Górniku trwa „czyszczenie pieniędzy”.

  - Jeżeli Urząd Miasta chce zamówić papier toaletowy, odbywa się to poprzez przetarg publiczny. Podobnie ze spółkami miejskimi. Ale czy widział pan jakiś przetarg zorganizowany przez klub? W ten sposób zrobiono sobie furtkę do wyprowadzania pieniędzy.

  Ma pan na to dowody?

  - Wiem, kogo podejrzewałem o wyprowadzanie pieniędzy, gdy sam byłem jeszcze w klubie. Wiem też, kto proponował mi dzielenie się pieniędzmi za podpisanie kontraktu z jednym z piłkarzy. Sęk w tym, że jestem człowiekiem nieprzekupnym… do pewnej kwoty (śmiech). Wtedy natomiast zaoferowano mi kwotę mniejszą. Reasumując – są w Górniku ludzie robiący lewe interesy. Pamięta pan chociażby kogoś takiego jak Idan Shriki? Coś niesamowitego, mój ulubiony przykład. Chodzi o człowieka ściągniętego z Izraela, co oczywiście wiązało się z dużymi wydatkami, którego po kilku treningach Adam Nawałka uznał za kompletnie nieprzydatnego."

 • Max Pulver

  Oceniono 15 razy 11

  Tutaj także nie dodałem ani nie usunąłem ani jednego słowa a cytat pochodzi z Dziennika Zachodniego
  "Zamieszki przed meczem, po meczu. Są ranni zarówno po stronie policji jak i pseudokibiców

  W czasie spotkania doszło do utarczek pomiędzy kibicami obydwu drużyn. Na płocie sektora zabrzan spalono szaliki Widzewa i Ruchu. Po meczu doszło również do bijatyk poza stadionem. Interweniowała policja i ochrona. Użyto armatek wodnych.

  Wcześniej do regularnych bitew dochodziło na ulicach w okolicach stadionu. Wstępne szacunki mówią o pięciu rannych policjantach i ponad 10 aresztowanych pseudokibicach.

  - 10 kibiców Widzewa zostało rannych w wyniku ran kłutych. Jedna osoba niestety przebywa w szpitalu w stanie ciężkim z raną kłutą klatki piersiowej. - Taką nieoficjalną informację otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników. Oficjalnie mówi się o kilkunastu rannych kibicach i 21 policjantach i ochroniarzach.
  Zniszczeniu uległy bramy stadionowe, część płotu i kilka samochodów. Policja nie zna jeszcze całościowych strat. Nie wiadomo czy Komisja Dyscyplinarna przy PZPN nałoży na Górnika karę. Klub odmawia komentarza w tej sprawie."

 • Max Pulver

  Oceniono 13 razy 11

  Słowa wypowiedziane do dziennikarza przez byłego prezesa Górnika. Przeszkadza to kibolowi poloksg? Widać chłopcze kibicujesz klubowi który wybielasz sam przed sobą.
  Cytat z prasy, nie łamię przytaczając go ani regulaminu ani prawa. Jeśli kogoś coś boli to trudno. Każdy ma prawo do swojej interpretacji sprawiedliwości i poczucia przyzwoitości.
  "pytanie do S. Płoskonia

  Czy w 1996 roku klub był zadłużony?

  Tak i to znacznie. Jednak prawo polskie jest tak skonstruowane, że mogłem skorzystać z jego dobrodziejstwa i długi w stosunku do jednostek państwowych poszły w niepamięć. Później Zakład Ubezpieczeń Społecznych wytoczył sprawę Górnikowi Zabrze SSA o zaległości i przegrał. Spółka nie przejęła bowiem zobowiązań towarzystwa. Na podobnych zasadach oddłużyła się Stocznia Gdańska. Według mojego prywatnego uznania, jest to niemoralne, ale na to nam pozwolono w świetle prawa. "

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX