Górnik Zabrze. Roman Gergel: Ruch? Bardzo dobry zespół, ale uważam, że wygramy

- Bardzo bym chciał pokonać bramkarza Ruchu, ale nie to jest najważniejsze. Liczą się trzy punkty. Dlatego po prostu wygrajmy - mówi Roman Gergel, pomocnik Górnika Zabrze.
Już tylko kilka dni pozostało do Wielkich Derbów Śląska. Meczu, w którym pod presją będą zwłaszcza piłkarze Górnika Zabrze. Zajmują miejsce w strefie spadkowej, na inaugurację wiosny gładko przegrali z Cracovią, a w niedzielę na stadion przy Roosevelta przyjdzie dla nich blisko 25 tysięcy ludzi.

Czy Górnik Zabrze będzie piął się tabeli? Podyskutuj na Facebooku >>

- Ruch to bardzo dobry zespół, potrafiący grać piłką. To jego atut. My jednak skupiamy się na sobie. Mamy dobrych piłkarzy i uważam, że te derby wygramy - mówi Roman Gergel, słowacki pomocnik Górnika.

To zresztą na nim w dużej mierze skupia się uwaga kibiców. Gergel - z dziewięcioma bramkami na koncie - jest przecież zdecydowanie najlepszym strzelcem zabrzańskiej drużyny. - Bardzo bym chciał pokonać bramkarza Ruchu, ale nie to jest najważniejsze. Liczą się trzy punkty. Dlatego po prostu wygrajmy. Również dla naszych kibiców - podkreśla Słowak.