Sport.pl

Ruch Chorzów. Paweł Oleksy: Chcieliśmy popsuć Górnikowi święto

- Górnik Zabrze grał na nowym stadionie i dla kompletu publiczności, więc wiele osób było przekonanych, że to spotkanie wygra - mówił Paweł Oleksy, obrońca Ruchu Chorzów, jeden z bohaterów Wielkich Derbów Śląska.

Stwórz własną drużynę i Wygraj Ligę!Rywalizacja Ruchu Chorzów z Górnikiem Zabrze z sezonu 2015/2016 będzie kojarzyć się przede wszystkim z Pawłem Oleksym. Na co dzień ten lewy obrońca niebieskich skutecznością pod bramką rywali co prawda nie imponuje, ale akurat dla Wielkich Derbów Śląska... robi wyjątek. Trafił we wrześniu, trafił i tym razem.

- W drugiej połowie Górnik nie miał już nic do stracenia, więc postawił wszystko na jedną kartkę. My jednak wiedzieliśmy, jak odpierać jego ataki, a w końcu zdobyliśmy też drugiego gola. Wtedy - w tej 80. minucie - wiedzieliśmy już, że ten mecz wygramy. Tak naprawdę pozostało nam już tylko doczekać do ostatniego gwizdka - mówił Oleksy.

- Górnik grał na nowym stadionie i dla kompletu publiczności, więc wiele osób było przekonanych, że to spotkanie wygra. My natomiast chcieliśmy popsuć mu święto - uśmiechnął się. I dodał: - Wygrana w takich okolicznościach bardzo cieszy, ale nie popadamy w hurraoptymizm.Więcej o:
Komentarze (8)
Ruch Chorzów. Paweł Oleksy: Chcieliśmy popsuć Górnikowi święto
Zaloguj się
 • konstruktywnykrytyk

  Oceniono 20 razy 12

  Paweł to już niemal ikona Ruchu :) drugi gol dla nas i drugi w WDS. ajeaooo, aejaooo aejaooo o o o :)))

 • wolnylogin2013

  Oceniono 15 razy 11

  Była mowa, że po zwycięstwie nad Ruchem, będzie niespodzianka dla kibiców. Czy ktoś wie czy chodziło może o czwartą trybunę? :D

 • Tomasz Jaworski

  Oceniono 23 razy 7

  Dziś jak i zawsze JA Górnośląski Pan stoję nad wami ruskie szczewa i powiadam poznajcie dobre nie skażone serce Górnośląskiego Pana. Nie będę sie nad wami pastwił. Powiem tylko teraz, że z mojej strony jest tyle radości bo wygrało seRce Górnoślązaków, nad parszywym obłudnym komunistycznym sługą dawnego zbrodniczego systemu. Wygrała słuszna sprawa. Wygrał klub z naszego regionu, ten najsłynniejszy, prawdziwy, Górnośląski.

  Bramy piekielne Go nie przemogą!

 • niebieski.k

  Oceniono 5 razy 3

  Święto mieli po .uju! Ha ha ha ha....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX