Ruch Chorzów. Paweł Oleksy: Chcieliśmy popsuć Górnikowi święto

- Górnik Zabrze grał na nowym stadionie i dla kompletu publiczności, więc wiele osób było przekonanych, że to spotkanie wygra - mówił Paweł Oleksy, obrońca Ruchu Chorzów, jeden z bohaterów Wielkich Derbów Śląska.

Stwórz własną drużynę i Wygraj Ligę!Rywalizacja Ruchu Chorzów z Górnikiem Zabrze z sezonu 2015/2016 będzie kojarzyć się przede wszystkim z Pawłem Oleksym. Na co dzień ten lewy obrońca niebieskich skutecznością pod bramką rywali co prawda nie imponuje, ale akurat dla Wielkich Derbów Śląska... robi wyjątek. Trafił we wrześniu, trafił i tym razem.

- W drugiej połowie Górnik nie miał już nic do stracenia, więc postawił wszystko na jedną kartkę. My jednak wiedzieliśmy, jak odpierać jego ataki, a w końcu zdobyliśmy też drugiego gola. Wtedy - w tej 80. minucie - wiedzieliśmy już, że ten mecz wygramy. Tak naprawdę pozostało nam już tylko doczekać do ostatniego gwizdka - mówił Oleksy.

- Górnik grał na nowym stadionie i dla kompletu publiczności, więc wiele osób było przekonanych, że to spotkanie wygra. My natomiast chcieliśmy popsuć mu święto - uśmiechnął się. I dodał: - Wygrana w takich okolicznościach bardzo cieszy, ale nie popadamy w hurraoptymizm.