Sport.pl

Górnik Zabrze. Kto zyskał, a kto stracił na zmianie trenera?

Górnik Zabrze pod wodzą Jana Żurka zagrał dopiero dwa mecze, ale widać już, kto na zmianie trenera zyskał, a kto stracił.


Zdecydowanie najbardziej poprawiła się sytuacja Mariusza Przybylskiego. Ten sam piłkarz, który u Leszka Ojrzyńskiego mógł liczyć co najwyżej na występy w meczach rezerw, u Jana Żurka stał się jedną z najważniejszych postaci zespołu. W obydwu spotkaniach - z Legią Warszawa i Lechią Gdańsk - zaliczył pełne 90 minut.

Kto wie, czy za chwilę pewniakiem nie stanie się również Grzegorz Kasprzik, który stanął między słupkami przy okazji pojedynku z Lechią. To co prawda tylko jeden mecz, ale - mimo wszystko - i tak trzeba mówić o zaskoczeniu. Wcześniej bowiem na to, że Radosław Janukiewicz choćby na moment straci miejsce w bramce, się nie zanosiło.

Kto natomiast może mieć u Żurka problemy z grą? Wygląda na to, że Maciej Korzym i Michał Janota. U nowego trenera obaj nie tylko nie zaliczyli jeszcze ani minuty, ale nie byli jeszcze nawet w meczowej osiemnastce. I nie chodzi tu o problemy ze zdrowiem. Zresztą, na kilka godzin przed rozpoczęciem rywalizacji z Lechią obaj wybiegli na boisko w spotkaniu trzecioligowych rezerw z drugą drużyną Piasta Gliwice (Korzym zdobył zwycięską bramkę).

U Ojrzyńskiego taka sytuacja nie wchodziłaby w grę. Kiedy kilka dni temu zapytaliśmy go o tę dwójkę, mówił tak: - Tak, przyznaję, że po Maćku i Michale spodziewałem się więcej. Liczyłem, że będą wiedli prym w zespole. Pamiętajmy jednak, że mieli po drodze problemy ze zdrowiem, a Michał również osobiste. Poza tym kto powiedział, że w końcówce sezonu nie będą najlepszymi piłkarzami drużyny, że w każdym meczu nie będą zdobywać po dwa gole? Oceńmy ich po sezonie. Wiem, że kibice mają do Michała pretensje o to, jak zachował się przy bramce na 0:2 w meczu z Ruchem. I ja również te pretensje miałem. Ale jeśli on podejdzie do tego w odpowiedni sposób, to wyciągnie wnioski i będzie mocniejszy.

Czy Jan Żurek wyciągnie Górnika Zabrze ze strefy spadkowej
Więcej o:
Komentarze (15)
Górnik Zabrze. Kto zyskał, a kto stracił na zmianie trenera?
Zaloguj się
 • lentner

  Oceniono 2 razy 2

  No cóż, Górnik po prostu gra piach i o ile po podziale punktów ta strata moRZe nie być aż taka duża, to sportowo jest tragedia i nie widać jakiś jaśniejszych przesłanek. ~skorpio coś tam,, abstahuje ", coś wspomina o mistrzach, którego nawet Piastowi nie życzy, byle Górnik zleciał. Wspominasz o puchach na Górniku na późniejszych meczach, a dobrze wiesz, że te,, puchy "praktycznie cały czas są na Piaście (chyba 2 wyjątki, no ale wiadomo z kim :)). Chodziłem na mecze w (ówczesnej) II lidze, I lidze czy Ekstraklasie, to będę chodził i teraz ( a moRZe tym bardziej teraz!) . Przypuszczam,że jakby Górnik miał tyle punktów co Piast, stadion wypełniałby się po brzegi (pomijając strefę buforową), ale narazie to raczej utopia.
  Sponsor??? To moRZe wymień mi tego wielkiego sponsora Piasta? Nie ma?... To pomyśl dlaczego? Dlaczego drużyna mogąca zdobyć mistrza, mająca taki,, nowoczesny" stadion jakoś nie wzbudza jakiegoś potencjalnego zainteresowania?
  PS. W Górniku gra KaSprzik :) Powinieneś wiedzieć, przecież był zawodnikiem Piasta :)

 • orion67

  Oceniono 10 razy 2

  To już wszystko nieważne. Ekstraklasa juz położyła lage na gorniczka. Wystarczy zobaczyć jak ciagnieta za uszy jest Wisła. Naciągane karne z Piastem Niecieczą niepodyktowanie oczywistego karnego dla Górnika z Lechia.Ktos spaść musi a wy się idealnie nadajecie. Od lat się o to prosicie teraz fertig z wami. No bo kosztem kogo macie się utrzymać.?Kosztem Wisły? Bez jaj.Juz po was.

 • Tomasz Jaworski

  Oceniono 16 razy 2

  27 meczów 23 punkty 4 wyg. 12 rem. 11 por. --------16 ostatnie miejsce w tabeli. Jednym słowem paralytisch hehehehe

 • lentner

  Oceniono 1 raz -1

  el_polakos! Jak pisałem moją intencją nie jest jakiekolwiek bronienie Korzyma czy Janoty, ale z tym Przybylskim to też zajechałeś!!! Dostosował się do poziomu (bardzo niskiego) całej drużyny. Poza Kasprzikiem (tylko ta jego gra na przedpolu!) i w II połowie Danchem właściwie do wszystkich można za mecz z Lechią byłoby mieć pretensje...

 • lentner

  Oceniono 6 razy -4

  Jak przychodzi nowy trener to wszyscy zawodnicy powinni zaczynać od czystej karty. Tu już po 24 godzinach wiadomo kto jest be, a kto cacy. Proponuję już teraz ogłosić, że ci dwaj piłkarze odpowiadają za stan w Górniku Zabrze.
  Tylko, żeby nie było, że bronię Korzyma i Janotę.!:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX