Górnik Zabrze. Na drodze Górnika staje jego kibic

- Jedziemy do Zabrza zaprezentować się przed fajną publicznością i zgarnąć trzy punkty - mówi przed meczem z Górnikiem Zabrze Dawid Kudła, bramkarz Pogoni Szczecin.
Czy Górnik Zabrze będzie piął się tabeli? Podyskutuj na Facebooku >>

Dawid Kudła to jeden z tych, którzy w 2011 roku wywalczyli dla Górnika Zabrze wicemistrzostwo Polski juniorów starszych, ale nigdy nie dostali szansy debiutu w pierwszym zespole z Roosevelta. Niezmiennie jednak jest jego kibicem. Głośno było o tym we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to mecz zabrzan z Cracovią Kudła obejrzał w koszulce Górnika, za co Pogoń Szczecin wlepiła mu finansową karę.

- Zarząd przyjął wyjaśnienia bramkarza, który poinformował, że koszulkę otrzymał i założył na prośbę niepełnosprawnego kibica Górnika Zabrze. W związku ze złamaniem jednego z punktów kontraktu zawodnika władze klubu postanowiły nałożyć na niego karę finansową w wysokości 1000 złotych - brzmiał komunikat Pogoni.

W piątek Kudła znów przyjedzie do Zabrza, tyle że już z całym zespołem Pogoni. I stanie między słupkami, bo trener Czesław Michniewicz nie ukrywa, że w tym momencie to właśnie 24-latek jest jego "jedynką". - Koszulek nie pomylę. Mam jedną - mówi Kudła. - Jedziemy do Zabrza zaprezentować się przed fajną publicznością i zgarnąć trzy punkty - dodaje.