Sport.pl

Górnik Zabrze. Dzikamai Gwaze nie ma szans na grę, ale nie chce odejść

Dzikamai Gwaze nie znajduje się w planach kolejnych trenerów Górnika Zabrze. Sęk w tym, że jego kontrakt z klubem z Roosevelta obowiązuje do czerwca przyszłego roku.
Czy Górnik Zabrze będzie piął się tabeli? Podyskutuj na Facebooku >>

Na początku stycznia Górnik Zabrze ogłosił swoją listę transferową, na której znalazło się kilku zawodników z mniejszym lub większym doświadczeniem w Ekstraklasie. Mateusz Słodowy dogadał się w sprawie rozwiązania umowy, Konrad Nowak i Maciej Mańka trafili na wypożyczenia, a Mariusz Przybylski i Rafał Kurzawa ostatecznie dostali jeszcze jedną szansę. Jeden problem jednak pozostał - nazywa się Dzikamai Gwaze.

Pomocnik z Zimbabwe nie chce odchodzić, mimo że miejsca w pierwszym zespole dziś dla niego nie ma. Co więc się z nim dzieje? Znajduje się w zespole rezerw, chociaż w tym roku w trzeciej lidze opolsko-śląskiej, do której należy druga drużyna Górnika, nie zagrał jeszcze ani minuty. Tymczasem jego kontrakt obowiązuje aż do czerwca 2017 roku.

Jesienią Gwaze zagrał w Ekstraklasie tylko jeden mecz. Wybiegł w pierwszym składzie na spotkanie z Zagłębiem Lubin, ale już po 36 minutach Leszek Ojrzyński z boiska go ściągnął.

Więcej o:
Komentarze (6)
Górnik Zabrze. Dzikamai Gwaze nie ma szans na grę, ale nie chce odejść
Zaloguj się
 • Michał Tre

  Oceniono 13 razy 9

  Polityka transferowa tego klubu to nieporozumienie. Widać to po miejscu (jeszcze) w Ekstraklasie, a na pewno już jako klub 1 ligowy.

 • zmeczony22

  Oceniono 6 razy 2

  Chciałem zauważyć ,że użytkownik forum (wpis skopiowany niżej) obraża także zawodników górnika Zabrze.
  cytuję:
  faithersgodzinę temu0
  @Tomasz Jaworski
  pewne jest to jestes qrwą smierdzaca a twoja stara w łodzi na straganie obciaga brudasom
  Odpowiedz

 • supermen84

  Oceniono 10 razy 2

  ten co podpisał z nim kontrakt powinien teraz z własnej kapsy płacić murzynowi

 • anonim.ksg

  Oceniono 14 razy 2

  więcej jest takich transferów w ostatnim czasie w KSG. Był konkretny Wałdoch i Mazur to pozbyła się MMS i Spółka tych panów gdyż CHCIELI COŚ ZROBIĆ..

 • zmeczony22

  Oceniono 21 razy 1

  Powtarzam.
  Zdelegalizować kolebkę komunizmu w polskim sporcie Górnika Zabrze. Symbol stalinizmu i zniewolenia RP.
  Nie po to walczyliśmy z komunizmem żeby teraz takie kluby istniały. Pozbywamy się pomników Armii Czerwonej to powinniśmy się pozbyć klubu o rodowodzie stalinowskim.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX