Górnik Zabrze. Łukasz Madej, Paweł Golański i Maciej Korzym przesunięci do rezerw!

Łukasz Madej, Paweł Golański i Maciej Korzym zostali przesunięci do rezerw Górnika Zabrze. Wszystko wskazuje na to, że przynajmniej do końca tego sezonu w barwach pierwszej drużyny już nie zagrają.
Facebook? » | A może Twitter? »


Górnik Zabrze powalczy o utrzymanie bez udziału Łukasza Madeja, Pawła Golańskiego i Macieja Korzyma. Decyzją sztabu szkoleniowego wszyscy zostali przesunięci do rezerw, o czym dowiedzieli się przed poniedziałkowym treningiem.

- Jeśli chodzi o Golańskiego i Korzyma, jest to decyzja sportowa. Nie gwarantują nam tego, czego oczekujemy - nie kryje trener Jan Żurek. Madej z kolei został ukarany za swoje zachowanie z 78. minuty niedzielnego spotkania z Wisłą Kraków, kiedy to został zmieniony. Będąc już przy ławce rezerwowych, 34-latek rzucił nie tylko kilka mocnych słów, ale i meczową koszulkę.

- Jak cała trójka zareagowała na tę decyzję? To nie jest pytanie do mnie. To są zawodowcy, mają podpisane kontrakty z klubem - stwierdza Żurek. Zapytany zaś o to, czy bierze pod uwagę scenariusz, wedle którego któryś ze wspomnianych zawodników przed końcem sezonu wróci do pierwszej drużyny, podkreśla: - Takiej możliwości nie widzę.

W obecnych rozgrywkach Madej zaliczył dla Górnika 29 ligowych występów i zdobył dwie bramki. Dorobek Korzyma, który trafił na Roosevelta w sierpniu, to 16 spotkań i dwa gole. Sprowadzony zimą Golański zdążył z kolei rozegrać sześć meczów.

W ich miejsce do kadry zespołu zostali włączeni Adam Wolniewicz i Daniel Wajsak z rezerw.

Czy Jan Żurek wyciągnie Górnika Zabrze ze strefy spadkowej