Cracovia w Chorzowie bez Radomskiego i Suarta. Co z Niedzielanem i Ntibazonkizą?

Najbliższy rywal Ruchu Chorzów ma kłopoty kadrowe. Czy sytuacja ta ułatwi zadanie trenerowi niebieskich Waldemarowi Fornalikowi?
- Na pewno w spotkaniu z Ruchem nie zagra Arek Radomski i Hesdey Suart. Natomiast Andrzej Niedzielan wciąż zmaga się z urazem i w jego przypadku trudno określić, czy będzie mógł w Chorzowie zagrać. Sprawa jest bardzo rozwojowa - mówił podczas czwartkowej konferencji trener Cracovii Dariusz Pasieka.

W czwartek zajęcia wznowił obrońca Krzysztof Nykiel, były zawodnik Ruchu. - Liczę na to, że będzie w pełni sił i będę mógł skorzystać z jego usług. Do meczu zostało jeszcze dwa dni, więc myślę, że poradzimy sobie z jego urazem - dodał szkoleniowiec.

Nie wiadomo, czy szkoleniowiec Pasów będzie mógł liczyć na największą gwiazdę zespołu Saidego Ntibazonkizę. - Biorę go pod uwagę w kontekście sobotniego meczu. Rozegrał dwa mecze w reprezentacji Burundii po 90 minut, więc wychodzi na to, że ta jego kontuzja w meczu derbowym z Wisłą wcale nie była aż tak groźna, jak to wyglądało na początku. Na pewno porozmawiam z Saidim, dowiem się w jakiej jest dyspozycji fizycznej, bo na mecz z Ruchem potrzebuję jedenastu w pełni zdrowych piłkarzy - podkreśla Pasieka.