Ekspert podtrzymuje kontrowersyjną opinię o napastniku Ruchu

Andrzej Iwan nie zamierza zmieniać zdania o Pawle Abbocie. - Tak jak powiedziałem uważam, że jest ?drewniany? - mówi były reprezentant Polski, który jednak zaznacza, że pod niektórymi względami napastnik Ruchu nie ma sobie równych w lidze.
Opinię Iwana przypomnieli Abbottowi dziennikarze po ostatnim meczu z Cracovią, w którym piłkarz niebieskich strzelił piątego gola w sezonie. Abbott stwierdził, że się nią nie przejmuje, a krytyka sprawia, że mocniej zabiera się do pracy.

Iwan docenia wkład Abbotta w wygrane Ruchu, ale kontrowersyjnej opinii nie zmienia. - A co? Nie jest "drewniany"? Tym słowem określa się na boisku poziom wyszkolenia technicznego, a ten w przypadku Abbotta nie jest przecież zbyt wysoki. Zresztą w naszej lidze jest więcej napastników, którzy gubią się, gdy mają piłkę przy nodze. Nawet Artjom Rudniew, który przewodzi klasyfikacji na króla strzelców, ma problem, żeby rozegrać sensowną akcję, na którą złożą się trzy kontakty z piłką - mówi Iwan, który mimo wszystko chwali Abbotta.

- Jest niesamowicie ambitny i umotywowany do gry. Każdy trener chciałby mieć w drużynie takiego walczaka. W naszej lidze takich brakuje. Ma charakter, dobrze gra głową, jest silny. Atutów mu nie brakuje - kończy Iwan.