Gigantyczny skok Ruchu. Z dołu tabeli na podium

Niebiescy zakończy rundę jesienną na znakomitym trzecim miejscu. Drużyna z Cichej zdobyła 25 punktów. A jak prezentowała się półmetku rozgrywek w ostatnich latach?
Rok temu o takim wyniku mogli w Chorzowie tylko pomarzyć. Ruch przezimował na miejscu zagrożonym spadkiem. Na koniec rundy chorzowianie byli trzeci, ale od końca. Zdobyli siedemnaście punktów.

W ostatnich latach najlepszy dla czternastokrotnych mistrzów Polski był sezon 2009/10, który Ruch zakończył z brązowym medalem.

Po rundzie jesiennej niebiescy też byli na trzeciej pozycji, ale punktów i zwycięstw mieli więcej niż dziś. Wtedy chorzowianie finiszowali na półmetku z aż 29 punktami, na które złożyły się dziewięć zwycięstw i dwa remisy.

W sezonie 2008/09 Ruch zdobył jesienią 19 punktów (pięć zwycięstw) i wystarczyło to do zajęcia przyzwoitego ósmego miejsca. Stało się tak, gdyż w lidze nie brakowało bardzo przeciętnych drużyn. Outsiderami rozgrywek były m.in. ŁKS i Zagłębie Sosnowiec.

Najgorsza jesień przytrafiła się jednak chorzowianom w pierwszym sezonie po powrocie do ekstraklasy. Jesienią 2007 roku Ruch miał na swoim koncie ledwie trzy zwycięstwa i czternaście punktów (11 pozycja).