Synowie piłkarzy Ruchu zadebiutowali w pierwszym składzie niebieskich

W czasie niedzielnego turnieju charytatywnego ?Piłkarze dzieciom? w Mysłowicach kadra chorzowskiego klubu wzbogaciła się o dwóch zawodników.
Ich nazwiska są kibicom dobrze znane. Niebieskie koszulki założyli, bowiem synowie Marcina Malinowskiego - Jakub oraz Pawła Abbotta - Zack.

Nieoczekiwane wsparcie nie pomogło Ruchowi, który zajął w turnieju trzecie miejsce. Pewnie stało się tak dlatego, gdyż zespół musiał sobie radzić bez trenera Waldemara Fornalika, a bramkarze rwali się do ataku. Między słupkami stanęli więc pomocnicy drużyny: Gabor Straka i Paweł Lisowski.

Celem zabawy było zebranie pieniędzy na leczenie dwójki braci, wychowanków mysłowickiego domu dziecka. Michał i Maciek cierpią na zanik mięśni.

- Dzięki turniejowi nasz dom dziecka zyskał przyjaciół, którzy pamiętają o nas nie tylko podczas jednego dnia w roku - mówiła szczęśliwa Katarzyna Wolwiak, dyrektor placówki. Współorganizatorem turnieju był, jak co roku, Wojciech Grzyb, piłkarz niebieskich. Dodajmy, że zabawę wygrał zespół "Przyjaciół domu dziecka", druga była drużyna hokeistów Naprzodu Janów.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »