Kibice Ruchu z wszystkich dzielnic Chorzowa zagrają dla hospicjum

Fani zbierają pieniądze dla chorzowskiego hospicjum. W sobotę w hali MORiS-u odbędzie się turniej charytatywny ?Jedne barwy - jeden cel?.
W czasie imprezy będą zbierane pieniądze na budowę specjalistycznej poradni. -Wielu chorych przebywa w domach, ale potrzebują również regularnej opieki ambulatoryjnej i konsultacji specjalistów. To właśnie z myślą o nich chcemy stworzyć przy naszym ośrodku poradnię - mówi prezes chorzowskiego hospicjum Barbara Kopczyńska.

W turnieju wystartują drużyny kibiców Ruchu, reprezentujące różne dzielnice Chorzowa.

- Najlepszy zespół zmierzy się drużyną złożoną z byłych zawodników Ruchu. Chcielibyśmy, aby zawody miały formę wielkiego rodzinnego pikniku. Dzieci będą mogły nie tylko kibicować swoim drużynom, ale także wziąć udział w licznych konkursach. Zapewniam, że nikt nie wyjdzie bez nagrody - dodaje Aleksandra Kandzia, przedstawicielka sympatyków Ruchu i współorganizatorka turnieju.

W trakcie imprezy odbędzie się licytacja sportowych gadżetów. Będzie można wrócić do domu m.in. z piłką lub koszulką Ruchu z autografami piłkarzy oraz zdjęciem - i to z autografem - trenera lidera ekstraklasy i byłego szkoleniowca niebieskich, Oresta Lenczyka.

Zabawa w hali przy ulicy Dąbrowskiego rozpocznie się o godzinie 15.