Niebiescy zaczęli treningi bez swoich żądeł [ZDJĘCIA]

Po trzytygodniowej przerwie urlopowej piłkarze Ruchu Chorzów dzisiaj rano wznowili zajęcia. Na pierwszym treningu w hali MORiS-u zabrakło Arkadiusza Piecha, Macieja Jankowskiego oraz Serba Żeljko Djokicia. Są też nowe twarze
Absencja duetu bramkostrzelnych napastników miała związek z ich udziałem w grudniowym zgrupowaniu reprezentacji w Turcji. Piech ma dołączyć do zespołu w czwartek, natomiast Jankowski w poniedziałek. W tym samym dniu co Jankowski na Cichej ma się stawić także Djokić, który poprosił o dodatkowy urlop z powodu trudności wynikających z połączeń lotniczych.

W pierwszym treningu uczestniczyło 28 zawodników. Piłkarze Ruchu byli m.in. ważeni. Czy w przerwie świątecznej komuś znacząco przybyło kilogramów? - Nie ma większych problemów. Są małe wahnięcia, ale do przyjęcia bez poważniejszych konsekwencji - informuje Waldemar Fornalik, szkoleniowiec niebieskich.

W zajęciach wzięło udział kilku zawodników z Młodej Ekstraklasy. Do ekipy Fornalika dołączyli również powracający z wypożyczeń Patryk Stefański (Zagłębie Sosnowiec) oraz Mateusz Struski (GKS Tychy). Czy zostaną wiosną na Cichej? - Wszystko będzie weryfikowanie z tygodnia na tydzień. Dzisiaj nie odpowiem na pytanie, czy w Ruchu się na nich postawi. To wszystko zależy od nich, jak będą ćwiczyć i się rozwijać. Przed nami dużo treningów - mówi Fornalik.

Co najmniej do przyszłego tygodnia w chorzowskim klubie zostanie 23-letni pomocnik Robert Chwastek. Potem sztab szkoleniowy podejmie decyzję, czy zabrać go na zgrupowanie do Kamienia. Urodzony w Chorzowie piłkarz jest wychowankiem Stadionu Śląskiego. Jako junior grywał w Józefce i Zantce Chorzów, skąd trafił do UKS SMS Łódź. Od sezonu 2008/2009 jest zawodnikiem pierwszoligowej Wisły Płock. W minionej rundzie w barwach płockiego klubu rozegrał sześć spotkań. We wrześniu z powodu urazu łękotki przeszedł artroskopię kolana. - Zawodnik jest w pełni sprawności, ze zdrowiem wszystko jest OK. Najważniejsze jest to, jaką formę i umiejętności zaprezentuje. Może występować na obu bokach pomocy, w obronie też grywał - mówi trener Ruchu. Chwastek jest wolnym zawodnikiem.

Drugim z nowych graczy, którzy trenowali dzisiaj z Ruchem jest 22-letni stoper Arkadiusz Lewiński. W jego kontekście mówiło się o półrocznym wypożyczeniu z drugoligowej Puszczy Niepołomice. Ale zdaniem Fornalika nie jest to jeszcze przesądzone. - Zależy, jak się zaprezentuje w najbliższych dwóch tygodniach. Gramy w tym czasie mecze kontrolne, i to nie będzie bez znaczenia - wyjaśnia szkoleniowiec Ruchu.

Do pierwszego zgrupowania z jego drużyną trenować ma napastnik Sebastian Olszar, który dostał od Ruchu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy.

W zespole niebieskich pozostał natomiast Jakub Smektała, co do którego spekulowano, że może być wystawiony przez klub na listę transferową. W rundzie jesiennej pozyskany z Piasta Gliwice pomocnik nie zdołał przebić się do składu Ruchu. - Skoro nie został wystawiony na listę transferową, to widocznie dostanie szansę. Ważny okres przed nim. Musi bardzo się starać - mówi Fornalik.

Piłkarze Ruchu w czwartek przejdą badania szybkościowe oraz wydolnościowe. Intensywne treningi rozpoczną 9 stycznia.

Górnik, Ruch, Jastrzębski i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »